Noviny Poprad č. 44 zo dňa 15. 11. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 24. 11. 2017 | meniny má Emília

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 45. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 22. novembra 2017, si môžete prečítať:

* Čo sa musia učiť popradskí vodiči?

* Čo sa pripravuje v rekonštrukcii centra mesta?

* Aký bol kontrolný deň na renovácii priestorov Podtatranského múzea?

* Kedy bude v Poprade Predvianočný Hand made trh?

* Ako sa darilo v testovaní vedomostí žiakov v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Na slávnosti Miestneho odboru Matice slovenskej v Poprade zaznelo: Kto si neváži seba, ani cudzí si ho nebudú vážiť?

* S akým projektom pôjde popradská študentka Nela Gloríková do Moskvy?

* Aké filmy videli Popradčania minulý týždeň v kine Tatran?

* Komu pomohol charitatívny večer Žena žene?

* Medzi kamzíkmi je už Kroták, vrátil sa aj Buc

* Ružomberčanky nad sily Popradu a ďalšie aktuality zo športu a kultúry.

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji a basketbale.

Súťažte o vstupenky do Aquacity!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok večer odchytila hliadka MsP voľne pusteného psa na ulici Svätoplukovej pri Sintre. Mestskí policajti ho umiestnili v útulku. V noci sa na telefónnom čísle 159 ozvala majiteľka tohto psíka. Následne jej bol odovzdaný, avšak aj s uloženou blokovou pokutou, keďže nezabránila jeho voľnému pohybu.
• MESTSKÍ policajti boli minulý týždeň v stredu podvečer privolaní do prevádzky kaviarne v NC Billa v Poprade, kde sa mala nachádzať neznáma žena, ktorá si ľahla na zem a odmietala odísť. 49-ročná žena z obce Horná Mariková bola dezorientovaná a myslela si, že sa nachádza v Liptovskom Mikuláši. Mestským policajtom prezradila, že by mala užívať antidepresíva, ktoré však už niekoľko dní nebrala, keďže jej došli. Na miesto bola privolaná sanitka, ktorá ženu previezla do nemocnice.
• VO ŠTVRTOK 6. júna ráno prijala MsP Poprad oznam ohľadom ženy, s ktorou sa jej kolegovia z práce nevedia už dva dni skontaktovať. Mali obavu o jej zdravie a život, keďže išlo o ženu vo veku 66 rokov, ktorá žila sama a podľa ich vyjadrenia mala aj zdravotné problémy. Cez okno jej domu hliadka MsP Poprad videla, že v domčeku sa nachádzal mobilný telefón, ktorý patril žene a pri prezváňaní zvonil. Z dôvodu podozrenia, že by sa mohla nachádzať v miestnosti WC sa mestskí policajti rozhodli otvoriť dom v zmysle zákona a skontrolovať, či sa v ňom žena nenachádza. K otvoreniu však napokon nepristúpili, keďže 66-ročná žena sa vrátila domov živá a zdravá. Bola len na nákupe a zabudla si doma mobilný telefón.
• V SOBOTU večer prijala MsP oznam, že na Ul. Partizánskej neznámy muž rozbil na vchode bytového domu sklenenú výplň a z miesta odišiel smerom do centra mesta. 25 ročný muž z Popradu bol vypátraný na tej istej ulici a následne predvedený za účelom zistenia totožnosti a podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Vec poškodenia sklenenej výplne rieši MsP Poprad.