Noviny Poprad č. 28 zo dňa 19. 7. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 26. 7. 2017 | meniny má Anna, Hana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 29. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 26. júla 2017, si môžete prečítať:

* Aké zásadné investície stoja pred popradskou samosprávou v tomto roku?

* V ktorej škole pribudne nová telocvičňa?

* Akú cyklocestu vyznačili nadšenci bicyklovania?

* Aká je vyťaženosť čerpacej stanice pre elektromobily v Poprade?

* Na aký program festivalu Made in Slovakia sa môžete tešiť?

* Vráti sa Madona s anjelmi do Popradu?

* Aká je kvalita zmrzliny pod Tatrami?

* Kamzíci odštartovali prípravu na ľade

* Aký bol druhý ročník Ritro futbal festu v Poprade? a ďalšie.

Súčasťou novín je aj Kultúrny kalendár na august 2017.

V 29. čísle novín Poprad nájdete aj voľnú detskú vstupenku do 15 rokov do cirkusu Šimek v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok večer odchytila hliadka MsP voľne pusteného psa na ulici Svätoplukovej pri Sintre. Mestskí policajti ho umiestnili v útulku. V noci sa na telefónnom čísle 159 ozvala majiteľka tohto psíka. Následne jej bol odovzdaný, avšak aj s uloženou blokovou pokutou, keďže nezabránila jeho voľnému pohybu.
• MESTSKÍ policajti boli minulý týždeň v stredu podvečer privolaní do prevádzky kaviarne v NC Billa v Poprade, kde sa mala nachádzať neznáma žena, ktorá si ľahla na zem a odmietala odísť. 49-ročná žena z obce Horná Mariková bola dezorientovaná a myslela si, že sa nachádza v Liptovskom Mikuláši. Mestským policajtom prezradila, že by mala užívať antidepresíva, ktoré však už niekoľko dní nebrala, keďže jej došli. Na miesto bola privolaná sanitka, ktorá ženu previezla do nemocnice.
• VO ŠTVRTOK 6. júna ráno prijala MsP Poprad oznam ohľadom ženy, s ktorou sa jej kolegovia z práce nevedia už dva dni skontaktovať. Mali obavu o jej zdravie a život, keďže išlo o ženu vo veku 66 rokov, ktorá žila sama a podľa ich vyjadrenia mala aj zdravotné problémy. Cez okno jej domu hliadka MsP Poprad videla, že v domčeku sa nachádzal mobilný telefón, ktorý patril žene a pri prezváňaní zvonil. Z dôvodu podozrenia, že by sa mohla nachádzať v miestnosti WC sa mestskí policajti rozhodli otvoriť dom v zmysle zákona a skontrolovať, či sa v ňom žena nenachádza. K otvoreniu však napokon nepristúpili, keďže 66-ročná žena sa vrátila domov živá a zdravá. Bola len na nákupe a zabudla si doma mobilný telefón.
• V SOBOTU večer prijala MsP oznam, že na Ul. Partizánskej neznámy muž rozbil na vchode bytového domu sklenenú výplň a z miesta odišiel smerom do centra mesta. 25 ročný muž z Popradu bol vypátraný na tej istej ulici a následne predvedený za účelom zistenia totožnosti a podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Vec poškodenia sklenenej výplne rieši MsP Poprad.