Noviny Poprad č. 28 zo dňa 19. 7. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 26. 7. 2017 | meniny má Anna, Hana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 29. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 26. júla 2017, si môžete prečítať:

* Aké zásadné investície stoja pred popradskou samosprávou v tomto roku?

* V ktorej škole pribudne nová telocvičňa?

* Akú cyklocestu vyznačili nadšenci bicyklovania?

* Aká je vyťaženosť čerpacej stanice pre elektromobily v Poprade?

* Na aký program festivalu Made in Slovakia sa môžete tešiť?

* Vráti sa Madona s anjelmi do Popradu?

* Aká je kvalita zmrzliny pod Tatrami?

* Kamzíci odštartovali prípravu na ľade

* Aký bol druhý ročník Ritro futbal festu v Poprade? a ďalšie.

Súčasťou novín je aj Kultúrny kalendár na august 2017.

V 29. čísle novín Poprad nájdete aj voľnú detskú vstupenku do 15 rokov do cirkusu Šimek v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradské kultúrne leto

Postreh čitateľa

Ako dlhoročný muzikant, podotýkam stále aktívny, v tomto meste, som bol veľmi milo prekvapený akciou konanou v piatok 30. júna v priestore medzikostolia a organizovanou mestom Poprad, pod názvom Festival popradských hudobných skupín, spojených s oslavou 30-ročnej existencie skupiny Tatranka.
Áno, uznávam, že pre ľudí a občanov orientujúcich sa v inej oblasti, ako je kultúra a konkrétne rocková hudba, je to niečo čo ich neoslovilo, ale..!
Každá z týchto skupín sa skladá z ľudí žijúcich v tomto meste a počas svojej činnosti má aj svojich priaznivcov v tomto meste, no a neprišlo ich zase málo podporiť svojich priateľov. Preto, hneď na začiatku, veľká vďaka mestu a odboru kultúry za tento počin v očakávaní, že to nebolo poslednýkrát. Odsedel a odsledoval som poctivo celý tento program. Každá z účinkujúcich skupín mala svoju tvár a zodpovedala si za svoj výkon. Čo však bolo pre mňa sklamaním, bola práca údajne profesionálneho zvukára, ktorý, bohužiaľ, svojou absolútnou neprofesionalitou zničil všetko a to úplne. Snahu mesta Poprad dať priestor týmto skupinám, snahu o najlepšie výkony účinkujúcich a v poslednom rade celkový dojem divákov. Vopred sa ospravedlňujem za výraz, ktorý teraz použijem, ale jeho zbytočné pobehovanie aj s asistentom, to bolo predstavenie neznalosti a chaosu, ktorý vyústil do absolútne nepočúvateľného prejavu kapiel. Ako som už uviedol zničil všetko, čo sa dalo. Bohužial, hudba je dnes o zvuku a tzv. zvukár zničí za pár minút to, čo kapely nacvičujú napr. rok. A to je škoda.
Napriek tomu, aj v závere vďaka za túto akciu. Podporujte prosím všetkých z mesta Poprad a tohto regiónu. Držím Vám palce.

Juraj Tomašiak