Noviny Poprad č. 35 zo dňa 13. 9. 2017, ročník XXVIII

Dnes je sobota, 23. 9. 2017 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. septembra 2017, si môžete prečítať:

* Aké boli Matejovské Scholtzove dni?

* Aké dopravné obmedzenia platia pri výstavbe okružnej križovatky ulíc Hraničná a Slovenského odboja?

* Ktoré popradské školy dosiahli výborné výsledky v hodnotení INEKO?

* Aká bude opatrovateľská služba v Poprade?

* Priestory Scherfelovho domu sa obnovujú

* Kedy bude protestný pochod za vyššie mzdy v Poprade?

* Ktorý svetoznámy fotograf vystavuje v Tatranskej galérii?

* Aký bol Medzinárodný deň nepočujúcich v našom meste?

* Kde budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery na jesenné upratovanie 2017?

* Komu sa najviac darilo na Matejovskej antuke?

* Po prehre v Košiciach brali kamzíci tri body doma a ďalšie.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradské kultúrne leto

Postreh čitateľa

Ako dlhoročný muzikant, podotýkam stále aktívny, v tomto meste, som bol veľmi milo prekvapený akciou konanou v piatok 30. júna v priestore medzikostolia a organizovanou mestom Poprad, pod názvom Festival popradských hudobných skupín, spojených s oslavou 30-ročnej existencie skupiny Tatranka.
Áno, uznávam, že pre ľudí a občanov orientujúcich sa v inej oblasti, ako je kultúra a konkrétne rocková hudba, je to niečo čo ich neoslovilo, ale..!
Každá z týchto skupín sa skladá z ľudí žijúcich v tomto meste a počas svojej činnosti má aj svojich priaznivcov v tomto meste, no a neprišlo ich zase málo podporiť svojich priateľov. Preto, hneď na začiatku, veľká vďaka mestu a odboru kultúry za tento počin v očakávaní, že to nebolo poslednýkrát. Odsedel a odsledoval som poctivo celý tento program. Každá z účinkujúcich skupín mala svoju tvár a zodpovedala si za svoj výkon. Čo však bolo pre mňa sklamaním, bola práca údajne profesionálneho zvukára, ktorý, bohužiaľ, svojou absolútnou neprofesionalitou zničil všetko a to úplne. Snahu mesta Poprad dať priestor týmto skupinám, snahu o najlepšie výkony účinkujúcich a v poslednom rade celkový dojem divákov. Vopred sa ospravedlňujem za výraz, ktorý teraz použijem, ale jeho zbytočné pobehovanie aj s asistentom, to bolo predstavenie neznalosti a chaosu, ktorý vyústil do absolútne nepočúvateľného prejavu kapiel. Ako som už uviedol zničil všetko, čo sa dalo. Bohužial, hudba je dnes o zvuku a tzv. zvukár zničí za pár minút to, čo kapely nacvičujú napr. rok. A to je škoda.
Napriek tomu, aj v závere vďaka za túto akciu. Podporujte prosím všetkých z mesta Poprad a tohto regiónu. Držím Vám palce.

Juraj Tomašiak