Noviny Poprad č. 35 zo dňa 13. 9. 2017, ročník XXVIII

Dnes je sobota, 23. 9. 2017 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. septembra 2017, si môžete prečítať:

* Aké boli Matejovské Scholtzove dni?

* Aké dopravné obmedzenia platia pri výstavbe okružnej križovatky ulíc Hraničná a Slovenského odboja?

* Ktoré popradské školy dosiahli výborné výsledky v hodnotení INEKO?

* Aká bude opatrovateľská služba v Poprade?

* Priestory Scherfelovho domu sa obnovujú

* Kedy bude protestný pochod za vyššie mzdy v Poprade?

* Ktorý svetoznámy fotograf vystavuje v Tatranskej galérii?

* Aký bol Medzinárodný deň nepočujúcich v našom meste?

* Kde budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery na jesenné upratovanie 2017?

* Komu sa najviac darilo na Matejovskej antuke?

* Po prehre v Košiciach brali kamzíci tri body doma a ďalšie.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V našom svete vládne túžba po moci a sláve

Mystička a vizionárka Myrna Maria Nazzour (na foto vľavo) zo Sýrie prešla veľa krajín, ale na Slovensku zažila a videla vieru ako málokde na svete. Prirovnáva sa k poštárovi, ktorý nesie dobré zvesti a duchovné tajomstvá. Podľa nej totiž prežívame časy, keď sa mnohí vzďaľujeme od Boha a od dobra.
Myrna býva s manželom v štvrti Sufani, v hlavnom meste Sýrie na Strednom Východe, v Damasku. Z jej rúk tečie olivový olej. Začalo sa to počas modlitby za jej chorú sestru. „Rozchýrilo sa to, ani neviem ako, vedela to len jedna suseda, ktorá sľúbila, že to nikomu nepovie. Do pol hodiny to vedeli všetci susedia.“ Ich dom sa stal pútnickým miestom. Bez ich dovolenia. Myrna sa musela podrobiť vedeckému skúmaniu, bez konkrétneho výsledku.
Jednej tmavej noci sa Myrne zjavilo jasné svetlo a v ňom videla ženskú postavu. Veľmi sa zľakla a ušla. Miestny kňaz ju povzbudzoval, aby sa modlila za silu prijať a nájsť odvahu vidieť Pannu Máriu. O 3 dni sa to zopakovalo, aj keď bolo pri nej veľa ľudí. Počula a videla ju len Myrna. Stalo sa to päťkrát. Po období zjavení prišlo obdobie extáz - z rúk jej tiekol olej, strácala rovnováhu, zrak, vedomie na 1-2 hodiny. Videla pri tom Pannu Máriu, Ježiša len počula. Extázy zažila 37-krát. Naposledy v Zelený štvrtok 2014. Pred 2 rokmi nadobudla veľmi bolestivé stigmy na rukách, nohách a na boku. Trvalo to 1 deň, keď vznikli - aj zmizli po niekoľkých hodinách. Zopakovalo sa to ešte párkrát. Lekári a novinári jej to veľmi sťažovali. Cítila však pomoc od Panny Márie, dávala jej trpezlivosť a silu.
Keď pri zjaveniach stratila zrak, jej zreničky boli veľmi úzke, bolo jasné, že na ne pôsobí veľmi jasné svetlo. „Panna Mária je nesmierne krásna, má tmavé vlasy a tmavé oči. Na pravej ruke má ruženec, akoby mi ho podávala. Chce, aby sme sa navzájom rešpektovali a mali sa radi. Nie je dôležité, aby nám doma viseli kríže a sväté obrázky, ale aby sme jeden v druhom videli Boží obraz a vždy pozerali na seba s úctou.“