Noviny Poprad č. 35 zo dňa 13. 9. 2017, ročník XXVIII

Dnes je sobota, 23. 9. 2017 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. septembra 2017, si môžete prečítať:

* Aké boli Matejovské Scholtzove dni?

* Aké dopravné obmedzenia platia pri výstavbe okružnej križovatky ulíc Hraničná a Slovenského odboja?

* Ktoré popradské školy dosiahli výborné výsledky v hodnotení INEKO?

* Aká bude opatrovateľská služba v Poprade?

* Priestory Scherfelovho domu sa obnovujú

* Kedy bude protestný pochod za vyššie mzdy v Poprade?

* Ktorý svetoznámy fotograf vystavuje v Tatranskej galérii?

* Aký bol Medzinárodný deň nepočujúcich v našom meste?

* Kde budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery na jesenné upratovanie 2017?

* Komu sa najviac darilo na Matejovskej antuke?

* Po prehre v Košiciach brali kamzíci tri body doma a ďalšie.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Dali veciam druhú šancu

Koncom júna sa v Poprade skončilo sochárske sympózium s názvom Recycleart (dajme veciam druhú šancu), ktoré zorganizovala Tatranská galéria.
Sochári formou recyklácie a umeleckého opracovania objektov, s použitím železného odpadu, vytvorili dva objekty. Igor Mosný zaujímavo premenil výmenníkovú nádrž z roku 1913, ktorú galérii venovala spoločnosť Tatrakon. Dielo je osadené v parku pri Tatranskej galérii. „Svojou hmotnosťou aj tvarom oživuje tento priestor a určite sa stane zaujímavou umeleckou dominantou Popradu. Objekt bude v noci osvetlený zvnútra a bude vyžarovať zaujímavý svetelný efekt“, uviedla Anna Ondrušeková, riaditeľka Tatranskej galérie a zároveň kurátorka sympózia. Druhé dielo vytvorila poľská autorka Anna Szprynger a je umiestnené na nádvorí galérie.
Sympózia sa zúčastnili okrem umelcov a kurátorky aj hostia Tadeáš Goryczka za Kabinet architektúry v Ostrave, Dalibor Mouka, místostarosta Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, ktorý sa venoval obdobným sympóziam v Ostrave Vitkoviciach, Jaroslaw Denisiuk, riaditeľ Galérie v poľskom meste Elblag, ktoré má taktiež dlhoročnú tradíciu v organizovaní sympózií. „Založiť sme novú tradíciu spoločných stretnutí, ktoré sa budú venovať záchrane už vytvorených diel, ale aj vzniku nových. Štartujúcim mestom je Poprad, čo má veľmi teší, ale aj zaväzuje“, doplnila A.Ondrušeková. V piatok 30. júna títo účastníci podpísali aj spoločné memorandum. Za naše mesto ho podpísal primátor Jozef Švagerko.