Noviny Poprad č. 28 zo dňa 19. 7. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 26. 7. 2017 | meniny má Anna, Hana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 29. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 26. júla 2017, si môžete prečítať:

* Aké zásadné investície stoja pred popradskou samosprávou v tomto roku?

* V ktorej škole pribudne nová telocvičňa?

* Akú cyklocestu vyznačili nadšenci bicyklovania?

* Aká je vyťaženosť čerpacej stanice pre elektromobily v Poprade?

* Na aký program festivalu Made in Slovakia sa môžete tešiť?

* Vráti sa Madona s anjelmi do Popradu?

* Aká je kvalita zmrzliny pod Tatrami?

* Kamzíci odštartovali prípravu na ľade

* Aký bol druhý ročník Ritro futbal festu v Poprade? a ďalšie.

Súčasťou novín je aj Kultúrny kalendár na august 2017.

V 29. čísle novín Poprad nájdete aj voľnú detskú vstupenku do 15 rokov do cirkusu Šimek v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Dali veciam druhú šancu

Koncom júna sa v Poprade skončilo sochárske sympózium s názvom Recycleart (dajme veciam druhú šancu), ktoré zorganizovala Tatranská galéria.
Sochári formou recyklácie a umeleckého opracovania objektov, s použitím železného odpadu, vytvorili dva objekty. Igor Mosný zaujímavo premenil výmenníkovú nádrž z roku 1913, ktorú galérii venovala spoločnosť Tatrakon. Dielo je osadené v parku pri Tatranskej galérii. „Svojou hmotnosťou aj tvarom oživuje tento priestor a určite sa stane zaujímavou umeleckou dominantou Popradu. Objekt bude v noci osvetlený zvnútra a bude vyžarovať zaujímavý svetelný efekt“, uviedla Anna Ondrušeková, riaditeľka Tatranskej galérie a zároveň kurátorka sympózia. Druhé dielo vytvorila poľská autorka Anna Szprynger a je umiestnené na nádvorí galérie.
Sympózia sa zúčastnili okrem umelcov a kurátorky aj hostia Tadeáš Goryczka za Kabinet architektúry v Ostrave, Dalibor Mouka, místostarosta Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, ktorý sa venoval obdobným sympóziam v Ostrave Vitkoviciach, Jaroslaw Denisiuk, riaditeľ Galérie v poľskom meste Elblag, ktoré má taktiež dlhoročnú tradíciu v organizovaní sympózií. „Založiť sme novú tradíciu spoločných stretnutí, ktoré sa budú venovať záchrane už vytvorených diel, ale aj vzniku nových. Štartujúcim mestom je Poprad, čo má veľmi teší, ale aj zaväzuje“, doplnila A.Ondrušeková. V piatok 30. júna títo účastníci podpísali aj spoločné memorandum. Za naše mesto ho podpísal primátor Jozef Švagerko.