Noviny Poprad č. 28 zo dňa 19. 7. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 26. 7. 2017 | meniny má Anna, Hana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 29. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 26. júla 2017, si môžete prečítať:

* Aké zásadné investície stoja pred popradskou samosprávou v tomto roku?

* V ktorej škole pribudne nová telocvičňa?

* Akú cyklocestu vyznačili nadšenci bicyklovania?

* Aká je vyťaženosť čerpacej stanice pre elektromobily v Poprade?

* Na aký program festivalu Made in Slovakia sa môžete tešiť?

* Vráti sa Madona s anjelmi do Popradu?

* Aká je kvalita zmrzliny pod Tatrami?

* Kamzíci odštartovali prípravu na ľade

* Aký bol druhý ročník Ritro futbal festu v Poprade? a ďalšie.

Súčasťou novín je aj Kultúrny kalendár na august 2017.

V 29. čísle novín Poprad nájdete aj voľnú detskú vstupenku do 15 rokov do cirkusu Šimek v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• PACIENTI, sprevádzajúce osoby a návštevy od 1. júla parkujú pred vybranými zdravotníckymi zariadeniami bezplatne. Rezort zdravotníctva pristúpil k uvedenému kroku, pretože parkoviská majú podľa neho slúžiť predovšetkým pacientom, nemá to byť zdroj príjmu, ale služba nemocnice. Bezplatné parkovanie na štyri hodiny platí od začiatku tohto mesiaca aj v popradskej nemocnici.
• OZ PRE MESTO pripravuje opäť festival všetkého slovenského Made in Slovakia. Plánujú ho v čase od 2. do 5. augusta. Medzi účinkujúcimi budú Majk Spirit, Le Payaco, B. Dubasová a ďalší.
• PRVÁ letná čitáreň v tejto sezóne sa uskutoční dnes 12. júla od 17. do 20. hod. v Podtatranskom múzeu v Spišskej Sobote. Prednášať bude Jana Kušniráková na tému Botanické diela 16. až 19. storočia. Návštevníci budú mať k dispozícii aj najnovšie čísla odborných a regionálnych periodík.
• ZAJTRA 13. júla o 17. hod. sprístupni Tatranská galéria v Poprade novú výstavu s názvom Od genetiky po epigenetiku - Otcovia a synovia Hommage á Jozef Jankovič. Obsahovať bude diela umelcov z troch krajín, aby ukázala v čo najväčšej miere širokú škálu nápadov a prostriedkov artikulácie. Vystavovať budú Jozef Jankovič a Patrik Kovačovský (SR), Jan Berdyszak a Marcin Berdyszak (Poľsko), Veso Sovilj a Mladen Miljanovič (Bosna a Hercegovina).
• KLUB Sobotčanov organizuje kotlíkový guľáš pre členov klubu v priestoroch hasičského dvora v Spišskej Sobote v sobotu 15. júla od 15. hod. Po ňom bude o 17. hod. nasledovať kultúrne podujatie Čaj o piatej so živou hudbou.
• NOČNÉ divadelné prestavenie v podaní popradského Divadla Commedia, ktoré sa predstaví divákom s hrou Don Quichot a Sancho Panza, sa uskutoční v sobotu 15. júla o 21.15 hod. v mestskom parku v Tatranskej Lomnici.
• OD 22. - 26. augusta Rímskokatolícka farnosť Poprad organizuje letný detský tábor v Liptovskej Štiavnici. Tábor je určený pre deti od 8 do 12 rokov. Prihlásiť sa dá prostredníctvom webovej stránky farnosti alebo priamo v kostoloch do konca júla.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.