Noviny Poprad č. 44 zo dňa 15. 11. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 24. 11. 2017 | meniny má Emília

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 45. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 22. novembra 2017, si môžete prečítať:

* Čo sa musia učiť popradskí vodiči?

* Čo sa pripravuje v rekonštrukcii centra mesta?

* Aký bol kontrolný deň na renovácii priestorov Podtatranského múzea?

* Kedy bude v Poprade Predvianočný Hand made trh?

* Ako sa darilo v testovaní vedomostí žiakov v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Na slávnosti Miestneho odboru Matice slovenskej v Poprade zaznelo: Kto si neváži seba, ani cudzí si ho nebudú vážiť?

* S akým projektom pôjde popradská študentka Nela Gloríková do Moskvy?

* Aké filmy videli Popradčania minulý týždeň v kine Tatran?

* Komu pomohol charitatívny večer Žena žene?

* Medzi kamzíkmi je už Kroták, vrátil sa aj Buc

* Ružomberčanky nad sily Popradu a ďalšie aktuality zo športu a kultúry.

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji a basketbale.

Súťažte o vstupenky do Aquacity!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• PACIENTI, sprevádzajúce osoby a návštevy od 1. júla parkujú pred vybranými zdravotníckymi zariadeniami bezplatne. Rezort zdravotníctva pristúpil k uvedenému kroku, pretože parkoviská majú podľa neho slúžiť predovšetkým pacientom, nemá to byť zdroj príjmu, ale služba nemocnice. Bezplatné parkovanie na štyri hodiny platí od začiatku tohto mesiaca aj v popradskej nemocnici.
• OZ PRE MESTO pripravuje opäť festival všetkého slovenského Made in Slovakia. Plánujú ho v čase od 2. do 5. augusta. Medzi účinkujúcimi budú Majk Spirit, Le Payaco, B. Dubasová a ďalší.
• PRVÁ letná čitáreň v tejto sezóne sa uskutoční dnes 12. júla od 17. do 20. hod. v Podtatranskom múzeu v Spišskej Sobote. Prednášať bude Jana Kušniráková na tému Botanické diela 16. až 19. storočia. Návštevníci budú mať k dispozícii aj najnovšie čísla odborných a regionálnych periodík.
• ZAJTRA 13. júla o 17. hod. sprístupni Tatranská galéria v Poprade novú výstavu s názvom Od genetiky po epigenetiku - Otcovia a synovia Hommage á Jozef Jankovič. Obsahovať bude diela umelcov z troch krajín, aby ukázala v čo najväčšej miere širokú škálu nápadov a prostriedkov artikulácie. Vystavovať budú Jozef Jankovič a Patrik Kovačovský (SR), Jan Berdyszak a Marcin Berdyszak (Poľsko), Veso Sovilj a Mladen Miljanovič (Bosna a Hercegovina).
• KLUB Sobotčanov organizuje kotlíkový guľáš pre členov klubu v priestoroch hasičského dvora v Spišskej Sobote v sobotu 15. júla od 15. hod. Po ňom bude o 17. hod. nasledovať kultúrne podujatie Čaj o piatej so živou hudbou.
• NOČNÉ divadelné prestavenie v podaní popradského Divadla Commedia, ktoré sa predstaví divákom s hrou Don Quichot a Sancho Panza, sa uskutoční v sobotu 15. júla o 21.15 hod. v mestskom parku v Tatranskej Lomnici.
• OD 22. - 26. augusta Rímskokatolícka farnosť Poprad organizuje letný detský tábor v Liptovskej Štiavnici. Tábor je určený pre deti od 8 do 12 rokov. Prihlásiť sa dá prostredníctvom webovej stránky farnosti alebo priamo v kostoloch do konca júla.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.