Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• POPRADSKÍ hokejisti vymenili minulý týždeň vo štvrtok hokejové dresy za futbalové. V rámci letnej prípravy si vo futbalovom zápase zmerali sily s domácimi hráčmi FC Spišská Teplica L.D. Hokejisti zvíťazili 3:2. Ich „futbalová“ príprava však týmto neskončila. Už v utorok 3. júla (po uzávierke vydania novín Poprad) vyzvali ďalšieho súpera. V Tatranskej Lomnici sa stretli s tímom FK Vysoké Tatry.
• VEDENIE HK Poprad vyriešilo dôležitý brankársky post a k Čechovi Tomášovi Vošvrdovi si poistilo služby Vladimíra Kováča aj pre ďalšiu sezónu. Tridsaťjedenročný odchovanec Dukly Trenčín prišiel pod Tatry v závere minulého ročníka a za kamzíkov odchytal šesť duelov. HK Poprad tak ukončilo čakanie na Rusa Ivanova, ktorý napokon putuje do KHL.
• NADNÁRODNÝ hokejový turnaj Vyšehradský pohár sa podľa medializovaných informácií na webe uskutoční aj v novej sezóne. Zúčastnia sa ho tri slovenské a tri maďarské tímy vrátane obhajcu trofeje HK Nitra. Chýbať nebude opäť ani popradský tím. Slovenskú trojicu doplnia Nové Zámky. Z maďarskej strany sa do súťaže prihlásili Dunaújváros HK, Ferencváros Budapešť a UTE Újpest. Zápasy by sa mali hrať v septembri a októbri.
• MINULÝ týždeň v piatok sa v rámci festivalu Viva Italia v Poprade uskutočnila tlačová konferencia Slovenského paralympijského výboru a Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov. Jedným z bodov programu bolo aj ospravedlnenie paralympijského víťaza z Ria 2016 Jozefa Metelku za jeho výroky po MS 2017 v cestnej cyklistike, ako aj informácie o potvrdení štatútu J. Metelku ako reprezentanta SR, o jeho spolupráci so SPV v rámci projektu Cesta do Tokia 2020 a prezentácia prémiového projektu Bod zlomu, ktorá obsahuje pokus o zlepšenie vlastného svetového rekordu a získanie medaily na pretekoch s nehendikepovanými cyklistami.
• V RÁMCI osláv 140. výročia vzniku Dobrovoľníckeho hasičského zboru v Štrbe sa v nedeľu 1. júla konal už 15. ročník súťaže hasičských družstiev O putovný pohár starostu obce, ktorá bola jednou z osemnástich súťaží seriálu Podtatranskej hasičskej ligy. U mužov bola prvá Šuňava, medzi ženami triumfovala domáca Štrba. Prví boli aj dorastenci z Batizoviec a dorastenky z Gánoviec.