Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• POPRADSKÍ hokejisti vymenili minulý týždeň vo štvrtok hokejové dresy za futbalové. V rámci letnej prípravy si vo futbalovom zápase zmerali sily s domácimi hráčmi FC Spišská Teplica L.D. Hokejisti zvíťazili 3:2. Ich „futbalová“ príprava však týmto neskončila. Už v utorok 3. júla (po uzávierke vydania novín Poprad) vyzvali ďalšieho súpera. V Tatranskej Lomnici sa stretli s tímom FK Vysoké Tatry.
• VEDENIE HK Poprad vyriešilo dôležitý brankársky post a k Čechovi Tomášovi Vošvrdovi si poistilo služby Vladimíra Kováča aj pre ďalšiu sezónu. Tridsaťjedenročný odchovanec Dukly Trenčín prišiel pod Tatry v závere minulého ročníka a za kamzíkov odchytal šesť duelov. HK Poprad tak ukončilo čakanie na Rusa Ivanova, ktorý napokon putuje do KHL.
• NADNÁRODNÝ hokejový turnaj Vyšehradský pohár sa podľa medializovaných informácií na webe uskutoční aj v novej sezóne. Zúčastnia sa ho tri slovenské a tri maďarské tímy vrátane obhajcu trofeje HK Nitra. Chýbať nebude opäť ani popradský tím. Slovenskú trojicu doplnia Nové Zámky. Z maďarskej strany sa do súťaže prihlásili Dunaújváros HK, Ferencváros Budapešť a UTE Újpest. Zápasy by sa mali hrať v septembri a októbri.
• MINULÝ týždeň v piatok sa v rámci festivalu Viva Italia v Poprade uskutočnila tlačová konferencia Slovenského paralympijského výboru a Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov. Jedným z bodov programu bolo aj ospravedlnenie paralympijského víťaza z Ria 2016 Jozefa Metelku za jeho výroky po MS 2017 v cestnej cyklistike, ako aj informácie o potvrdení štatútu J. Metelku ako reprezentanta SR, o jeho spolupráci so SPV v rámci projektu Cesta do Tokia 2020 a prezentácia prémiového projektu Bod zlomu, ktorá obsahuje pokus o zlepšenie vlastného svetového rekordu a získanie medaily na pretekoch s nehendikepovanými cyklistami.
• V RÁMCI osláv 140. výročia vzniku Dobrovoľníckeho hasičského zboru v Štrbe sa v nedeľu 1. júla konal už 15. ročník súťaže hasičských družstiev O putovný pohár starostu obce, ktorá bola jednou z osemnástich súťaží seriálu Podtatranskej hasičskej ligy. U mužov bola prvá Šuňava, medzi ženami triumfovala domáca Štrba. Prví boli aj dorastenci z Batizoviec a dorastenky z Gánoviec.