Noviny Poprad č. 26 zo dňa 11. 7. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 16. 7. 2018 | meniny má Drahomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 26. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. júla 2018, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné spojenia podporia cestovný ruch pod Tatrami?

* Na čo poslúži Imunologický prehľad 2018?

* Akú odvodovú úľavu majú dôchodcovia od začiatku júla 2018?

* Aké historické vozidlá mohli vidieť Popradčania minulú sobotu?

* Aký zaujímavý katalóg inšpiroval júnový farmársky festival v Spišskej Sobote?

* Akého kréda sa držal lekár MUDr. Jozef Franko?

* Čo sa aktuálne deje v záhradkách?

* Koľko rokov už vystupuje Ander z Košíc?

* Vyjadrenie popradskej samosprávy k súčasnej situácii v basketbale

* Hokejisti vymenili korčule za kopačky

* Leto v chládku s bowlingom a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradský ženský basketbal bije na poplach

V čase, keď iné basketbalové kluby dobilancovali predchádzajúcu sezónu a skladajú káder na tú ďalšiu, sa popradský ženský basketbal ocitol v slepej uličke. Jeho predstavitelia vyrukovali prostredníctvom webovej stránky BAM Poprad s kritikou kompetentných, vrátane popradskej samosprávy, od ktorých sa im podľa BAM-ky v neľahkej situácii nedostalo pomoci.
Vo vyjadrení BAM Poprad a BK Poprad, ktorého celé znenie je zverejnené na oficiálnej stránke BAM Poprad, sa predstavitelia klubu okrem iného ohradili voči nezáujmu podporiť popradský ženský basketbal a tiež voči oddialeniu snahy vybudovať v našom meste basketbalovú tréningovú halu. „Je totiž ťažké žiť zo sľubov, prísľubov a nesplnených prianí,“ uvádza sa vo vyhlásení klubu, ktoré pokračovalo: „Aký má zmysel trénovania a športovania v detských a mládežníckych družstvách, keď to po juniorkách jednoducho zabalíme? Je to len “zabíjanie” voľného času na obdobie základnej a strednej školy? Vidia hráčky svetlo na konci tunela, že ak budú na sebe pracovať, vo veľkom basketbale to po strednej škole niekam dotiahnu? Netreba nám pozitívne vzory, v ktorých sa vidia malé basketbalistky? Nie je náhodou šport najlepším výchovným prostriedkom k zdravému štýlu života? Bohužiaľ, uplynulé týždne sme sa dostali do stavu, keď sme vďaka nenaplneným prísľubom a sľubom boli nútení vo väčšine rozpustiť hráčky, ktoré sme uplynulé roky vychovali a ktorým na Poprade záležalo. Naopak, smelé plány v podobe návratu Popradčaniek, ktoré okúsili basketbalový svet a mali záujem sa tento rok do Popradu vrátiť, ostali len plánmi.“
Basketbalový klub Poprad koncom týždňa avizoval, že bude problém prihlásiť družstvo žien BAM Poprad do najbližšieho ročníka slovenskej extraligy, no následne prostredníctvom webových stránok potvrdil, že v posledný prihlasovací deň, v piatok 29. júna, sa to nakoniec podarilo a o ďalších postupoch bude verejnosť informovať v najbližších dňoch.
Očakáva sa aj vyjadrenie mesta Poprad, no do uzávierky vydania novín Poprad sme ho nedostali.