Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradský ženský basketbal bije na poplach

V čase, keď iné basketbalové kluby dobilancovali predchádzajúcu sezónu a skladajú káder na tú ďalšiu, sa popradský ženský basketbal ocitol v slepej uličke. Jeho predstavitelia vyrukovali prostredníctvom webovej stránky BAM Poprad s kritikou kompetentných, vrátane popradskej samosprávy, od ktorých sa im podľa BAM-ky v neľahkej situácii nedostalo pomoci.
Vo vyjadrení BAM Poprad a BK Poprad, ktorého celé znenie je zverejnené na oficiálnej stránke BAM Poprad, sa predstavitelia klubu okrem iného ohradili voči nezáujmu podporiť popradský ženský basketbal a tiež voči oddialeniu snahy vybudovať v našom meste basketbalovú tréningovú halu. „Je totiž ťažké žiť zo sľubov, prísľubov a nesplnených prianí,“ uvádza sa vo vyhlásení klubu, ktoré pokračovalo: „Aký má zmysel trénovania a športovania v detských a mládežníckych družstvách, keď to po juniorkách jednoducho zabalíme? Je to len “zabíjanie” voľného času na obdobie základnej a strednej školy? Vidia hráčky svetlo na konci tunela, že ak budú na sebe pracovať, vo veľkom basketbale to po strednej škole niekam dotiahnu? Netreba nám pozitívne vzory, v ktorých sa vidia malé basketbalistky? Nie je náhodou šport najlepším výchovným prostriedkom k zdravému štýlu života? Bohužiaľ, uplynulé týždne sme sa dostali do stavu, keď sme vďaka nenaplneným prísľubom a sľubom boli nútení vo väčšine rozpustiť hráčky, ktoré sme uplynulé roky vychovali a ktorým na Poprade záležalo. Naopak, smelé plány v podobe návratu Popradčaniek, ktoré okúsili basketbalový svet a mali záujem sa tento rok do Popradu vrátiť, ostali len plánmi.“
Basketbalový klub Poprad koncom týždňa avizoval, že bude problém prihlásiť družstvo žien BAM Poprad do najbližšieho ročníka slovenskej extraligy, no následne prostredníctvom webových stránok potvrdil, že v posledný prihlasovací deň, v piatok 29. júna, sa to nakoniec podarilo a o ďalších postupoch bude verejnosť informovať v najbližších dňoch.
Očakáva sa aj vyjadrenie mesta Poprad, no do uzávierky vydania novín Poprad sme ho nedostali.