Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Pohár primátora v rukách nádejného tenistu

Na mestských tenisových kurtoch sa v sobotu a v nedeľu konal 6. ročník tenisového turnaja O pohár primátora mesta Poprad. O kvalitu zápasov sa postarala zmes takmer 40 mladých i skôr narodených amatérskych tenistov a tenistiek z regiónu.
Tohto ročníka sa po prvýkrát zhostil novozaložený Mestský športový klub Poprad - Tatry, ktorý našiel svoje zázemie na popradskej antuke pre rozvoj tenisu. Turnaj sa odohral v piatich kategóriách. Medzi mužmi nad 50 rokov triumfoval už trojnásobný víťaz turnaja Michal Vasiľko (na foto vľavo hore) a v hlavnej kategórii zvíťazil ešte dorastenec TK Vysoké Tatry Kristián Petrík. Ten sa stal víťazom aj vo štvorhre spoločne s Dávidom Šprochom. Jeho finálový súper Martin Ďurčo ovládol kategóriu mix spoločne s partnerkou Kristínou Rusnákovou, ktorá bola najlepšia v individuálnej kategórii žien. „Dali sme príležitosť našim dorastencom a starší matadori krútili hlavami, pretože im mladí hráči už prerastajú cez hlavu. Zvýšilo to však úroveň turnaja,“ prezradil organizátor turnaja Igor Lupták (na foto vľavo dole), ktorý si zahral v najstaršej kategórii a porazený ostal až vo finále. „S Mišom Vasiľkom sme oprášili históriu asi po trinástich rokoch. Čas je neúprosný a ostávajú nám už len takéto kategórie. Blahoželám mu k víťazstvu,“ povedal. „Som veľmi rád, že som vyhral, ale bolo to len o jednu loptičku. Verím však, že takéto tenisové aktivity budú v Poprade pokračovať, pretože sa to tu začína hýbať správnym smerom,“ vyslovil želanie Michal Vasiľko. „Súper mi pomohol svojimi chybami, celkom jednoznačný bol len prvý set. Bol som tu prvýkrát a teší ma, že som vyhral,“ prezradil Kristián Petrík, ktorý si prevzal hlavnú výhru v podobe putovného pohára z rúk primátora mesta Poprad Jozefa Švagerka (na foto vpravo). Prvý muž Popradu chce byť nápomocný pri rozvoji tenisu v našom meste. „Som veľmi rád, že sa tu schádza takáto partia, pretože to niekedy nie je len o tenise, ale o ľuďoch a priateľstvách. Verím, že sa tenis bude naďalej v Poprade rozvíjať. Oficiálne sme ešte nerokovali, ale dohodli sme sa, že budeme rozprávať o možnostiach, ako pomôcť tenisu v Poprade,“ uzavrel J. Švagerko.