Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Pohár primátora v rukách nádejného tenistu

Na mestských tenisových kurtoch sa v sobotu a v nedeľu konal 6. ročník tenisového turnaja O pohár primátora mesta Poprad. O kvalitu zápasov sa postarala zmes takmer 40 mladých i skôr narodených amatérskych tenistov a tenistiek z regiónu.
Tohto ročníka sa po prvýkrát zhostil novozaložený Mestský športový klub Poprad - Tatry, ktorý našiel svoje zázemie na popradskej antuke pre rozvoj tenisu. Turnaj sa odohral v piatich kategóriách. Medzi mužmi nad 50 rokov triumfoval už trojnásobný víťaz turnaja Michal Vasiľko (na foto vľavo hore) a v hlavnej kategórii zvíťazil ešte dorastenec TK Vysoké Tatry Kristián Petrík. Ten sa stal víťazom aj vo štvorhre spoločne s Dávidom Šprochom. Jeho finálový súper Martin Ďurčo ovládol kategóriu mix spoločne s partnerkou Kristínou Rusnákovou, ktorá bola najlepšia v individuálnej kategórii žien. „Dali sme príležitosť našim dorastencom a starší matadori krútili hlavami, pretože im mladí hráči už prerastajú cez hlavu. Zvýšilo to však úroveň turnaja,“ prezradil organizátor turnaja Igor Lupták (na foto vľavo dole), ktorý si zahral v najstaršej kategórii a porazený ostal až vo finále. „S Mišom Vasiľkom sme oprášili históriu asi po trinástich rokoch. Čas je neúprosný a ostávajú nám už len takéto kategórie. Blahoželám mu k víťazstvu,“ povedal. „Som veľmi rád, že som vyhral, ale bolo to len o jednu loptičku. Verím však, že takéto tenisové aktivity budú v Poprade pokračovať, pretože sa to tu začína hýbať správnym smerom,“ vyslovil želanie Michal Vasiľko. „Súper mi pomohol svojimi chybami, celkom jednoznačný bol len prvý set. Bol som tu prvýkrát a teší ma, že som vyhral,“ prezradil Kristián Petrík, ktorý si prevzal hlavnú výhru v podobe putovného pohára z rúk primátora mesta Poprad Jozefa Švagerka (na foto vpravo). Prvý muž Popradu chce byť nápomocný pri rozvoji tenisu v našom meste. „Som veľmi rád, že sa tu schádza takáto partia, pretože to niekedy nie je len o tenise, ale o ľuďoch a priateľstvách. Verím, že sa tenis bude naďalej v Poprade rozvíjať. Oficiálne sme ešte nerokovali, ale dohodli sme sa, že budeme rozprávať o možnostiach, ako pomôcť tenisu v Poprade,“ uzavrel J. Švagerko.