Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Futbalisti sú v príprave víťazne naladení

Futbalisti FK Poprad majú za sebou tretí prípravný zápas pred novou sezónou II. ligy. Po dvoch víťazstvách na ihriskách súperov tentokrát potešili domácich fanúšikov, keď v NTC v sobotu porazili poľský tím Termalica Nieciecza 2:1.
Na lavičke Popradu už sedel avizovaný nový tréner Marek Petruš (na foto vpravo, prvý zľava v prednom rade), ktorý prišiel pod Tatry z prešovského dorastu. Základnú jedenástku priviedol na trávnik s kapitánskou páskou navrátilec Erik Streňo, ktorý taktiež pôsobil uplynulú sezónu v Tatrane. V zostave nechýbala ani ďalšia posila - obranca Peter Maslo (na foto vľavo, prvý sprava) z Ružomberka. V druhom polčase dostali po hromadnom prestriedaní príležitosť aj dvaja africkí futbalisti z Ghany - Richard Kow a Nathaniel Adjei, ktorí sú v Poprade na skúške. Popradčania viedli po prvom polčase gólom Štefana Zošáka a aj keď sa po obrátke podarilo poľskému tímu vyrovnať zásluhou Vladislavsa Gutkowskisa, výhru pre domácich zabezpečil hlavou po rohovom kope Lukáš Horváth. „Mám dobrý vzťah s Mikulášom Dvorožňákom a tak som mal dostatočné informácie o klube. S Termalicou sme odohrali dobré stretnutie a teším sa na ďalšie výzvy,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš. „Sme radi, že sa našimi hráčmi stali Peter Maslo a Erik Streňo, od ktorých si veľa sľubujeme. Dvom africkým hráčom na skúške sme dali zatiaľ menej priestoru, tak uvidíme,“ povedal asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. „Zavolal mi Stano Šesták, či by som nemal záujem prísť do Popradu. Bol som na niekoľkých tréningoch a odohral som už aj zápas v Podbrezovej. Som rád, že som tu a verím, že sa nám podarí naplniť naše ciele,“ prezradil nový hráč FK Poprad Peter Maslo. „Ja som vlastne z Popradu ani neodišiel, nakoľko aj Tatran tu pôsobil. Som rád, že som späť v popradskom drese, pretože to bolo pre mňa vždy príjemné prostredie,“ skonštatoval útočník Erik Streňo.
Popradčania sa koncom minulého týždňa zoznámili už aj so žrebom nového ročníka II. ligy. Prvé kolo odohrajú doma v sobotu 21. júla o 17.30 hod. proti nováčikovi z Dubnice. Dovtedy odohrajú ešte tri prípravné zápasy. Prvý z nich už dnes, t. j. v stredu 4. júla o 17. hod. v NTC proti ligistovi z Michaloviec a následne v sobotu pocestujú k druhému poľskému súperovi, ktorým bude FKS Stal Mielec.