Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Strážske hry po jedenástykrát

Strážania aj tento rok vyzvali všetky mestské časti Popradu na súťažno - zábavný súboj pod názvom Strážske hry. Ženy a muži si zmerali silu, vôľu a vytrvalosť a ukázali, v akej kondícii sa Popradčania nachádzajú. Všetci najskôr zložili sľub. O putovný pohár sa uchádzali v tradičných a nemenných piatich zábavných disciplínach: beh s fúrikom, hádzanie vidlami, preťahovanie lanom, pitie piva na čas a futbal.
O zábavu sa postaral folklórny súbor z Batizoviec, kapela pod vedením Vlada Hybena a divadlo pre najmenších s predstavením Mastný hrniec. Myšlienkou podujatia je združovať a prepojiť mestské časti. Nejde o víťazstvá, ale o zábavu, o zjedenie gulášu a vypitie piva.
Predseda Klubu Strážanov a organizátor Rudolf Kubus pred súťažou povedal: „Obrovský rešpekt máme pred chlapmi zo Spišskej Soboty. Tí sú vážni a zároveň silní. Tiež sa trošku bojíme žien z Veľkej. Ani nehovorím o Strážach ako celku, ktoré sú rešpektovaným družstvom, nehovoriac aj o popradskom družstve. Keď sme videli „vymakaných“ súťažiacich, nebolo nám všetko jedno... Družstvo z Matejoviec neprišlo, tak sme ho, ako klasicky všetkých nezúčastnených v minulých ročníkoch, „vybučali“.
Víťazom sa opäť stalo miestne družstvo zo Stráží, ktoré obhájilo prvé miesto z minulého roka. Má právo so cťou prechovávať pohár vo svojich klubových priestoroch. Po roku ho prinesie na Strážske hry pre ďalšieho víťaza. Druhé bolo družstvo zo Sp. Soboty, tretie z Veľkej a štvrté z Popradu