Noviny Poprad č. 26 zo dňa 11. 7. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 16. 7. 2018 | meniny má Drahomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 26. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. júla 2018, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné spojenia podporia cestovný ruch pod Tatrami?

* Na čo poslúži Imunologický prehľad 2018?

* Akú odvodovú úľavu majú dôchodcovia od začiatku júla 2018?

* Aké historické vozidlá mohli vidieť Popradčania minulú sobotu?

* Aký zaujímavý katalóg inšpiroval júnový farmársky festival v Spišskej Sobote?

* Akého kréda sa držal lekár MUDr. Jozef Franko?

* Čo sa aktuálne deje v záhradkách?

* Koľko rokov už vystupuje Ander z Košíc?

* Vyjadrenie popradskej samosprávy k súčasnej situácii v basketbale

* Hokejisti vymenili korčule za kopačky

* Leto v chládku s bowlingom a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Strážske hry po jedenástykrát

Strážania aj tento rok vyzvali všetky mestské časti Popradu na súťažno - zábavný súboj pod názvom Strážske hry. Ženy a muži si zmerali silu, vôľu a vytrvalosť a ukázali, v akej kondícii sa Popradčania nachádzajú. Všetci najskôr zložili sľub. O putovný pohár sa uchádzali v tradičných a nemenných piatich zábavných disciplínach: beh s fúrikom, hádzanie vidlami, preťahovanie lanom, pitie piva na čas a futbal.
O zábavu sa postaral folklórny súbor z Batizoviec, kapela pod vedením Vlada Hybena a divadlo pre najmenších s predstavením Mastný hrniec. Myšlienkou podujatia je združovať a prepojiť mestské časti. Nejde o víťazstvá, ale o zábavu, o zjedenie gulášu a vypitie piva.
Predseda Klubu Strážanov a organizátor Rudolf Kubus pred súťažou povedal: „Obrovský rešpekt máme pred chlapmi zo Spišskej Soboty. Tí sú vážni a zároveň silní. Tiež sa trošku bojíme žien z Veľkej. Ani nehovorím o Strážach ako celku, ktoré sú rešpektovaným družstvom, nehovoriac aj o popradskom družstve. Keď sme videli „vymakaných“ súťažiacich, nebolo nám všetko jedno... Družstvo z Matejoviec neprišlo, tak sme ho, ako klasicky všetkých nezúčastnených v minulých ročníkoch, „vybučali“.
Víťazom sa opäť stalo miestne družstvo zo Stráží, ktoré obhájilo prvé miesto z minulého roka. Má právo so cťou prechovávať pohár vo svojich klubových priestoroch. Po roku ho prinesie na Strážske hry pre ďalšieho víťaza. Druhé bolo družstvo zo Sp. Soboty, tretie z Veľkej a štvrté z Popradu