Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Školník a Stretnutia opäť na tróne

Minulý týždeň vo štvrtok sa v priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade konalo vyhodnotenie 10. ročníka regionálnej súťaže O najlepší školský časopis základných a stredných škôl. Na prvých priečkach nič nového - najlepší je Školník a Stretnutia.
„Od prvej súťaže ubehlo už desať rokov. V jubilejnom ročníku sme spomínali aj na predchádzajúcich členov poroty a ľudí, ktorí nám so súťažou pomáhali,“ uviedla riaditeľka Podtatranskej knižnice v Poprade Anna Balejová. „Do súťaže sa tento rok prihlásilo 14 škôl, z toho štyri stredné a desať základných. Najčastejšími víťazmi boli gymnazisti z Kežmarku a aj keď im to minulý rok vyfúkla Life Academy, tak sa v tomto roku opäť poradie obrátilo. Medzi základnými školami sa víťazom stal opäť tradičný účastník - časopis Školník zo Spišskej Belej,“ prezradila koordinátorka súťaže Anna Ottová z Podtatranskej knižnice. „Mnohé časopisy sú veľmi nápadité. Od niektorých by sa mohli priučiť aj profesionálni novinári. Trochu by si však tvorcovia mali dávať pozor na gramatiku. Vo veľkej miere redaktori spovedajú učiteľov, ale mali by sa viac rozprávať aj so svojimi spolužiakmi,“ zhrnula predsedníčka poroty Ingrid Janigová, ktorú dopĺňali Rastislav Ovšonka a Tomáš Tišťan.
Základným školám kraľoval v tomto ročníku časopis Školník zo ZŠ J. M. Petzvala v Spišskej Belej. „Časopisu sa venujem asi dva roky aj s mojimi dvoma spolužiačkami. Mám rada túto prácu a chcela by som raz tvoriť noviny,“ prezradila členka redakčnej rady Ema Bieľaková. Na druhom mieste sa umiestnil časopis Komeňáčik zo ZŠ Komenského vo Svite a tretie miesto patrí časopisu Fišeráčik zo ZŠ Dr. D. Fischera v Kežmarku (na foto ocenení zo ZŠ). V kategórii stredných škôl zvíťazil časopis Stretnutia z Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Kežmarku, ale osobne sa vyhodnotenia jeho zástupcovia nezúčastnili. Prenasledovalo ich Súkr. gymnázium Life Academy v Poprade s časopisom Life in the Academy, ktoré minulý rok Kežmarčanom prvenstvo vyfúklo. „Náš časopis má iba dva roky a prekvapuje ma, aké úspechy už má za sebou,“ povedala Karina Kokoruďová z Life Academy. Tretie miesto medzi stredoškolákmi získal časopis SPeŠnet zo SPŠ v Poprade.