Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Školník a Stretnutia opäť na tróne

Minulý týždeň vo štvrtok sa v priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade konalo vyhodnotenie 10. ročníka regionálnej súťaže O najlepší školský časopis základných a stredných škôl. Na prvých priečkach nič nového - najlepší je Školník a Stretnutia.
„Od prvej súťaže ubehlo už desať rokov. V jubilejnom ročníku sme spomínali aj na predchádzajúcich členov poroty a ľudí, ktorí nám so súťažou pomáhali,“ uviedla riaditeľka Podtatranskej knižnice v Poprade Anna Balejová. „Do súťaže sa tento rok prihlásilo 14 škôl, z toho štyri stredné a desať základných. Najčastejšími víťazmi boli gymnazisti z Kežmarku a aj keď im to minulý rok vyfúkla Life Academy, tak sa v tomto roku opäť poradie obrátilo. Medzi základnými školami sa víťazom stal opäť tradičný účastník - časopis Školník zo Spišskej Belej,“ prezradila koordinátorka súťaže Anna Ottová z Podtatranskej knižnice. „Mnohé časopisy sú veľmi nápadité. Od niektorých by sa mohli priučiť aj profesionálni novinári. Trochu by si však tvorcovia mali dávať pozor na gramatiku. Vo veľkej miere redaktori spovedajú učiteľov, ale mali by sa viac rozprávať aj so svojimi spolužiakmi,“ zhrnula predsedníčka poroty Ingrid Janigová, ktorú dopĺňali Rastislav Ovšonka a Tomáš Tišťan.
Základným školám kraľoval v tomto ročníku časopis Školník zo ZŠ J. M. Petzvala v Spišskej Belej. „Časopisu sa venujem asi dva roky aj s mojimi dvoma spolužiačkami. Mám rada túto prácu a chcela by som raz tvoriť noviny,“ prezradila členka redakčnej rady Ema Bieľaková. Na druhom mieste sa umiestnil časopis Komeňáčik zo ZŠ Komenského vo Svite a tretie miesto patrí časopisu Fišeráčik zo ZŠ Dr. D. Fischera v Kežmarku (na foto ocenení zo ZŠ). V kategórii stredných škôl zvíťazil časopis Stretnutia z Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Kežmarku, ale osobne sa vyhodnotenia jeho zástupcovia nezúčastnili. Prenasledovalo ich Súkr. gymnázium Life Academy v Poprade s časopisom Life in the Academy, ktoré minulý rok Kežmarčanom prvenstvo vyfúklo. „Náš časopis má iba dva roky a prekvapuje ma, aké úspechy už má za sebou,“ povedala Karina Kokoruďová z Life Academy. Tretie miesto medzi stredoškolákmi získal časopis SPeŠnet zo SPŠ v Poprade.