Noviny Poprad č. 26 zo dňa 11. 7. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 16. 7. 2018 | meniny má Drahomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 26. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. júla 2018, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné spojenia podporia cestovný ruch pod Tatrami?

* Na čo poslúži Imunologický prehľad 2018?

* Akú odvodovú úľavu majú dôchodcovia od začiatku júla 2018?

* Aké historické vozidlá mohli vidieť Popradčania minulú sobotu?

* Aký zaujímavý katalóg inšpiroval júnový farmársky festival v Spišskej Sobote?

* Akého kréda sa držal lekár MUDr. Jozef Franko?

* Čo sa aktuálne deje v záhradkách?

* Koľko rokov už vystupuje Ander z Košíc?

* Vyjadrenie popradskej samosprávy k súčasnej situácii v basketbale

* Hokejisti vymenili korčule za kopačky

* Leto v chládku s bowlingom a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Skončil sa festival Viva Italia

Centrum mesta ovládol od minulej stredy do soboty 6. ročník festivalu gastronómie a kultúry Viva Italia. Šiesty ročník festivalu podporila najmä miestna talianska podnikateľská komunita, ktorá patrí k najväčším na Slovensku. Záštitu nad festivalom, ktorý zorganizovalo občianske združenie Pre mesto v spolupráci s mestom Poprad, prevzali okrem Veľvyslanectva Talianskej republiky v SR a Taliansko-slovenskej obchodnej komory aj ďalšie inštitúcie ako Veľvyslanectvo SR v Ríme, honorárny konzulát v Miláne a tiež Prešovský samosprávny kraj.
Taliansko sa môže pochváliť zaujímavou gastronómiou a aj vynikajúcou hudbou. Festival v minulých ročníkoch spestrila i talianska popová kapela Ricchi e Poveri, Babjakovci s talianskymi áriami a najnovšie to bola Musica Cassovia, Davide Mattioli a ďalší.
Popradčania aj návštevníci mesta mohli navštíviť gastronomické stánky, taliansky kinofestival, vidieť street bandové hudobné vystúpenia, workshopy a v sobotu večer záverečnú Italian Party na námestí. Organizátori tohto roku program doplnili o zaujímavé novinky. Okrem iného to bol tzv. „mercato italiano“ - trh, so širokým výberom typických talianskych jedál a výrobkov či Manuel Caffe Latte Art Cup, v ktorom si sily zmerali najlepší art baristi zo Slovenska i zahraničia.
Fabia Bortoliniho z organizačného výboru potešili odozvy a reakcie zúčastnených: „Keď som videl, že sa zabávali a podujatie sa im páčilo, veľmi ma to tešilo. Keď som počúval, čo ľudia hovorili, som šťastný. Zdá sa, že úroveň je ešte vyššia, ako sme si v začiatkoch stanovili. Každý rok urobíme maximum, aby sme sa ešte viac zlepšili.“
Príprava festivalu trvá niekoľko mesiacov. Často panuje názor, že príprava je najnáročnejšia pred samotným festivalom. Najťažšie je však urobiť koncept, pospájať celú skladačku programu, zabezpečiť, aby účinkujúci, ktorí sľúbili účasť, aj skutočne prišli. Sú to inštitucionálne aj diplomatické vzťahy a dáva to zabrať. F. Bortolini dodal: „Bez mesta Poprad, bez samosprávy by sme to nezvládli. Okrem toho, zachovať, udržať a zvyšovať úroveň k spokojnosti ľudí je pre nás veľmi dôležité. Veľmi ďakujeme mestu za skutočnú podporu.“