Noviny Poprad č. 26 zo dňa 11. 7. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 16. 7. 2018 | meniny má Drahomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 26. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. júla 2018, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné spojenia podporia cestovný ruch pod Tatrami?

* Na čo poslúži Imunologický prehľad 2018?

* Akú odvodovú úľavu majú dôchodcovia od začiatku júla 2018?

* Aké historické vozidlá mohli vidieť Popradčania minulú sobotu?

* Aký zaujímavý katalóg inšpiroval júnový farmársky festival v Spišskej Sobote?

* Akého kréda sa držal lekár MUDr. Jozef Franko?

* Čo sa aktuálne deje v záhradkách?

* Koľko rokov už vystupuje Ander z Košíc?

* Vyjadrenie popradskej samosprávy k súčasnej situácii v basketbale

* Hokejisti vymenili korčule za kopačky

* Leto v chládku s bowlingom a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• KOSTOL na sídlisku Juh v Poprade, ktorý je zasvätený sv. Cyrilovi a Metodovi, si v pondelok 25. júna pripomenul 20 rokov od vysvätenia. Za toto obdobie si svätostánok získal obľubu u miestnych a stal sa súčasťou sídliska. Slávnostná odpustová svätá omša sa v ňom bude slúžiť vo štvrtok 5. júla o 11. hod.
• DNES 4. júla o 17. hod. bude v Podtatranskej knižnici v Poprade na sídlisku Západ otvorená výstava kresieb a grafík, ktorých autorkou je Helena Suchá Sojáková.
• MEDIAČNÁ poradňa pre Popradčanov, ktorá býva každý prvý štvrtok v mesiaci, bude kvôli zajtrajšiemu štátnemu sviatku vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda presunutá na štvrtok 12. júla 2018. Bezplatné rady poskytnú mediátori od 14. do 16. hod. v kancelárii na prízemí Mestského úradu v Poprade.
• LETNÝ tábor pre popradské deti zo sociálne znevýhodneného prostredia organizuje mesto Poprad od 8. do 15. júla v Tatranských Matliaroch. Zúčastní sa na ňom 40 detí.
• TATRANSKÁ galéria v Poprade pripravuje denný letný umelecký tábor. Prvý turnus bude od 10. do 12. júla 2018.
• POSLANCI mestského zastupiteľstva mesta Poprad na júnovom zasadaní schválili členstvo mesta Poprad v Európskej asociácii združenia mesta a obcí so záujmom o udržateľnú energiu Energy Cities. Výška ročného členského príspevku je 625 eur, pričom pre rok 2018 je členský príspevok pre mesto Poprad 320 eur.
• MEDZINÁRODNÝ deň objatí Hug Day bol v stredu 27. júna. Tohto roku sa do 7. ročníka zapojilo viac ako 70 miest na Slovensku, čo je najviac v jeho doterajšej histórii. Aj v Poprade dobrovoľníci rozdali tisíce objatí a úsmevov.
• PODTATRANEC zo Zalužíc je názov personálnej bibliografie o živote a tvorbe Milana Chomu, ktorej prezentácia sa uskutoční v utorok 10. júla o 16. hod. v Podtatranskej knižnici na sídlisku Západ v Poprade.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.