Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• KOSTOL na sídlisku Juh v Poprade, ktorý je zasvätený sv. Cyrilovi a Metodovi, si v pondelok 25. júna pripomenul 20 rokov od vysvätenia. Za toto obdobie si svätostánok získal obľubu u miestnych a stal sa súčasťou sídliska. Slávnostná odpustová svätá omša sa v ňom bude slúžiť vo štvrtok 5. júla o 11. hod.
• DNES 4. júla o 17. hod. bude v Podtatranskej knižnici v Poprade na sídlisku Západ otvorená výstava kresieb a grafík, ktorých autorkou je Helena Suchá Sojáková.
• MEDIAČNÁ poradňa pre Popradčanov, ktorá býva každý prvý štvrtok v mesiaci, bude kvôli zajtrajšiemu štátnemu sviatku vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda presunutá na štvrtok 12. júla 2018. Bezplatné rady poskytnú mediátori od 14. do 16. hod. v kancelárii na prízemí Mestského úradu v Poprade.
• LETNÝ tábor pre popradské deti zo sociálne znevýhodneného prostredia organizuje mesto Poprad od 8. do 15. júla v Tatranských Matliaroch. Zúčastní sa na ňom 40 detí.
• TATRANSKÁ galéria v Poprade pripravuje denný letný umelecký tábor. Prvý turnus bude od 10. do 12. júla 2018.
• POSLANCI mestského zastupiteľstva mesta Poprad na júnovom zasadaní schválili členstvo mesta Poprad v Európskej asociácii združenia mesta a obcí so záujmom o udržateľnú energiu Energy Cities. Výška ročného členského príspevku je 625 eur, pričom pre rok 2018 je členský príspevok pre mesto Poprad 320 eur.
• MEDZINÁRODNÝ deň objatí Hug Day bol v stredu 27. júna. Tohto roku sa do 7. ročníka zapojilo viac ako 70 miest na Slovensku, čo je najviac v jeho doterajšej histórii. Aj v Poprade dobrovoľníci rozdali tisíce objatí a úsmevov.
• PODTATRANEC zo Zalužíc je názov personálnej bibliografie o živote a tvorbe Milana Chomu, ktorej prezentácia sa uskutoční v utorok 10. júla o 16. hod. v Podtatranskej knižnici na sídlisku Západ v Poprade.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.