Noviny Poprad č. 26 zo dňa 11. 7. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 16. 7. 2018 | meniny má Drahomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 26. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. júla 2018, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné spojenia podporia cestovný ruch pod Tatrami?

* Na čo poslúži Imunologický prehľad 2018?

* Akú odvodovú úľavu majú dôchodcovia od začiatku júla 2018?

* Aké historické vozidlá mohli vidieť Popradčania minulú sobotu?

* Aký zaujímavý katalóg inšpiroval júnový farmársky festival v Spišskej Sobote?

* Akého kréda sa držal lekár MUDr. Jozef Franko?

* Čo sa aktuálne deje v záhradkách?

* Koľko rokov už vystupuje Ander z Košíc?

* Vyjadrenie popradskej samosprávy k súčasnej situácii v basketbale

* Hokejisti vymenili korčule za kopačky

* Leto v chládku s bowlingom a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V Poprade-Matejovciach odovzdali stavenisko, začala sa stavba športového areálu

V Poprade-Matejovciach bolo v utorok minulý týždeň zhotoviteľovi odovzdané stavenisko na stavbu „Športovisko-areál ZŠ Matejovce“.
„Ak chceme podporiť zdravý vývoj našich detí, tak budovanie športovej infraštruktúry je jedným zo základných krokov. Moderné ihrisko by malo zlepšiť podmienky pre aktívny pohyb detí a pomôcť u nich vytvoriť pozitívny vzťah k športovaniu. Okrem ihriska v Matejovciach začne už čoskoro aj výstavba moderného športového ihriska v areáli ZŠ Komenského na sídlisku Západ. Budovanie takýchto areálov je v súlade s prijatou Koncepciou rozvoja športu v meste Poprad,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.
Multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ Matejovce je navrhnuté z priepustného športového povrchu - nezávadná verzia tartanového povrchu TVP Sport. Ihrisko bude oplotené do výšky 6 m, pričom vrch oplotenia bude uzavretý sieťkou. Po obvode ihriska budú rozostavené mantinely výšky 1 m. Ihrisko bude vybavené zapustenými hádzanárskymi bránkami, nad ktorými budú osadené basketbalové koše. Na priečnej osi ihriska budú osadené montážne puzdrá na osadenie tenisových a volejbalových stĺpikov. Čiarovanie ihriska vymedzí plochy pre hádzanú, basketbal, tenis a volejbal. Keďže rozmery ihriska nezodpovedajú „normovým“ rozmerom ihrísk pre jednotlivé športy, bude čiarovanie prispôsobené reálnym rozmerom ihriska.
Zmluvná cena stavebných prác je takmer 113 tisíc eur s DPH a termín výstavby 90 dní. Zhotoviteľom diela je spoločnosť SLOV- -VIA Poprad.