Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V Poprade-Matejovciach odovzdali stavenisko, začala sa stavba športového areálu

V Poprade-Matejovciach bolo v utorok minulý týždeň zhotoviteľovi odovzdané stavenisko na stavbu „Športovisko-areál ZŠ Matejovce“.
„Ak chceme podporiť zdravý vývoj našich detí, tak budovanie športovej infraštruktúry je jedným zo základných krokov. Moderné ihrisko by malo zlepšiť podmienky pre aktívny pohyb detí a pomôcť u nich vytvoriť pozitívny vzťah k športovaniu. Okrem ihriska v Matejovciach začne už čoskoro aj výstavba moderného športového ihriska v areáli ZŠ Komenského na sídlisku Západ. Budovanie takýchto areálov je v súlade s prijatou Koncepciou rozvoja športu v meste Poprad,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.
Multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ Matejovce je navrhnuté z priepustného športového povrchu - nezávadná verzia tartanového povrchu TVP Sport. Ihrisko bude oplotené do výšky 6 m, pričom vrch oplotenia bude uzavretý sieťkou. Po obvode ihriska budú rozostavené mantinely výšky 1 m. Ihrisko bude vybavené zapustenými hádzanárskymi bránkami, nad ktorými budú osadené basketbalové koše. Na priečnej osi ihriska budú osadené montážne puzdrá na osadenie tenisových a volejbalových stĺpikov. Čiarovanie ihriska vymedzí plochy pre hádzanú, basketbal, tenis a volejbal. Keďže rozmery ihriska nezodpovedajú „normovým“ rozmerom ihrísk pre jednotlivé športy, bude čiarovanie prispôsobené reálnym rozmerom ihriska.
Zmluvná cena stavebných prác je takmer 113 tisíc eur s DPH a termín výstavby 90 dní. Zhotoviteľom diela je spoločnosť SLOV- -VIA Poprad.