Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Prázdniny v školách v znamení stavebného ruchu

Školský rok 2017/2018 znamená prázdniny aj pre školákov v deviatich základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad. Všetky školy čaká predovšetkým pravidelná údržba, ale v niektorých nastane čulý stavebný ruch.
„Koncoročné vysvedčenia v Poprade si prevzalo viac ako 4 300 žiakov, z toho viac ako 400 deviatakov. Pri príležitosti ukončenia školského roka školy odovzdali nielen vysvedčenia, ale podľa tradície ocenili aj najúspešnejších žiakov v rôznych vedomostných, športových či umeleckých súťažiach,“ uviedla vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová.
Veľká väčšina deviatakov, ktorá ukončila školský rok v popradských základných školách, bude pokračovať v štúdiu na stredných školách. Dva mesiace prázdnin môžu školáci využiť na oddych. Rodičia detí, ktorí prihlásili svoje ratolesti do Centra voľného času, budú tráviť leto v denných a pobytových táboroch, o ktoré bol aj tento rok veľký záujem.
Príležitosťou pre rodičov, ktorí by chceli spestriť prázdninový program svojim deťom, je aj Detská univerzita Poprad. Druhý ročník univerzity má ešte voľné miesta v oboch termínoch: 9.-13. júla a 13.-17. augusta.
Všetky školy čaká počas leta predovšetkým pravidelná údržba a opravy menšieho rozsahu. V areáloch dvoch škôl - na Kopernikovej a Komenského ulici - bude čulý stavebný ruch. Dôvodom je výstavba úplne nových multifunkčných ihrísk. Od augusta bude rušno aj v dvoch materských školách - na Tranovského a Podtatranskej ulici, v ktorých začnú stavebné práce na rekonštrukcii a prístavbách objektov.
Materské školy budú počas prázdnin v obmedzenom režime - otvorené budú podľa záujmu rodičov a vopred prihlásených detí takto: Júl - MŠ na Záborského, Tajovského, Dostojevského, Letnej, Lidickej, Tranovského a Podtatranskej ulici. August - MŠ na Ulici mládeže 2349/5, Ulici mládeže 2614/11, na Jarnej a Okružnej ulici. Uzatvorená počas hlavných prázdnin bude MŠ na Vagonárskej ulici v Spišskej Sobote.