Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Prázdniny v školách v znamení stavebného ruchu

Školský rok 2017/2018 znamená prázdniny aj pre školákov v deviatich základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad. Všetky školy čaká predovšetkým pravidelná údržba, ale v niektorých nastane čulý stavebný ruch.
„Koncoročné vysvedčenia v Poprade si prevzalo viac ako 4 300 žiakov, z toho viac ako 400 deviatakov. Pri príležitosti ukončenia školského roka školy odovzdali nielen vysvedčenia, ale podľa tradície ocenili aj najúspešnejších žiakov v rôznych vedomostných, športových či umeleckých súťažiach,“ uviedla vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová.
Veľká väčšina deviatakov, ktorá ukončila školský rok v popradských základných školách, bude pokračovať v štúdiu na stredných školách. Dva mesiace prázdnin môžu školáci využiť na oddych. Rodičia detí, ktorí prihlásili svoje ratolesti do Centra voľného času, budú tráviť leto v denných a pobytových táboroch, o ktoré bol aj tento rok veľký záujem.
Príležitosťou pre rodičov, ktorí by chceli spestriť prázdninový program svojim deťom, je aj Detská univerzita Poprad. Druhý ročník univerzity má ešte voľné miesta v oboch termínoch: 9.-13. júla a 13.-17. augusta.
Všetky školy čaká počas leta predovšetkým pravidelná údržba a opravy menšieho rozsahu. V areáloch dvoch škôl - na Kopernikovej a Komenského ulici - bude čulý stavebný ruch. Dôvodom je výstavba úplne nových multifunkčných ihrísk. Od augusta bude rušno aj v dvoch materských školách - na Tranovského a Podtatranskej ulici, v ktorých začnú stavebné práce na rekonštrukcii a prístavbách objektov.
Materské školy budú počas prázdnin v obmedzenom režime - otvorené budú podľa záujmu rodičov a vopred prihlásených detí takto: Júl - MŠ na Záborského, Tajovského, Dostojevského, Letnej, Lidickej, Tranovského a Podtatranskej ulici. August - MŠ na Ulici mládeže 2349/5, Ulici mládeže 2614/11, na Jarnej a Okružnej ulici. Uzatvorená počas hlavných prázdnin bude MŠ na Vagonárskej ulici v Spišskej Sobote.