Noviny Poprad č. 27 zo dňa 17. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je wednesday, 24. 7. 2019 | meniny má Vladimír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 28. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 24. júla 2019 si môžete prečítať:

* Ktoré materské školy prechádzajú rekonštrukciami?

* Kde sa v meste obnovuje vodorovné dopravné značenie?

* Ako sa samospráva pripravuje na povinnú predškolskú výchovu?

* Na aký zaujímavý program sa môžu Popradčania i návštevníci mesta tešiť počas Made in Slovakia?

* Akú pieseň na pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zložil popradský autor?

* Koľko sobášov a rozvodov bolo v Prešovskom kraji za minulý rok?

* Aké starosti trápia záhradkárov?

* Rastú už huby?

* Boli budúce futbalové hviezdy pod Tatrami spokojné?

* Aký bol prvý spoločný tréning popradských hokejistov na ľade?

* Čím odštartoval nový ročník II. futbalovej ligy? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Zdravá výživa deťom priniesla cenu

Žiaci 3. A ZŠ s MŠ Jarná v Poprade získali hlavnú cenu v projekte zdravej výživy Viem, čo zjem. Do uplynulého tretieho ročníka sa zapojilo približne 110 škôl z celého Slovenska s viac ako 10 tisíc deťmi.
Projekt je súčasťou globálneho programu Nestlé pre zdravie detí, ktorého odborným partnerom je Úrad verejného zdravotníctva SR a realizuje sa s odporúčaním Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Aj tento rok boli jeho súčasťou prednášky o zdravom a vyváženom stravovaní, ale aj dve dobrovoľné aktivity – kreatívna a pohybová. Vďaka nim sa podarilo ZŠ s MŠ Jarná zopakovať minuloročné víťazstvo. Triedna učiteľka 3. A Viera Lojeková zrekapitulovala:
„My sme si vybrali ako tému pitný režim. Deti prišli s nápadom napr. vodného peračníka, ktorý by tankoval vodu, autobusu, ktorý by tankoval čisté ovocné šťavy, veľkých kontajnerov, z ktorých by tiekla len ovocná šťava... Okrem toho sme mali celý týždeň štiav z ovocia, zeleniny a tiež zdravého jedla. Každý deň sme si v škole pripravovali niečo zdravé. Tiež sme sa naučili pesničku o vode a v rámci projektu sme spracovali i veľký plagát, ktorý v súťaži získal najviac bodov. V druhom kole sme vtipne stvárnili gymnastickú zostavu. Každé dieťa predstavovalo nejaký gymnastický cvik. Napr. lastovičku, pričom bolo oblečené ako lastovička, chlapci, ktorí váľali „sudy“ držali v rukách veká od sudov, dievčinka, ktorá robila mostík, mala na sebe most z kartónu a pod.“ Malým súťažiacim z 3. A takéto pekné nápady vyniesli hlavnú výhru. Za peniaze dostanú športové pomôcky, najviac by sa im zišli trampolíny, basketbalové koše, bowlingová súprava a pod. Deti sa do súťaže zapojili rady a boli z aktivít nadšené.
Ľubica Novotná za hlavného organizátora projektu uviedla: „Už druhýkrát vyhrala trieda z tejto školy, ale skutočne deti s pani učiteľkami opäť prišli s úplne novým nápadom, venovali tomu čas a energiu. Tešíme sa z toho, že vidíme pozitívnu spätnú väzbu. Snažíme sa deti viesť k zdravej životospráve a hravou formou im ukázať, čo je zdravá výživa, prečo je také dôležité správne sa stravovať a pohybovať sa. Bojujeme tak proti fenoménu dnešnej doby – obezite.“