Noviny Poprad č. 27 zo dňa 17. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je wednesday, 24. 7. 2019 | meniny má Vladimír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 28. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 24. júla 2019 si môžete prečítať:

* Ktoré materské školy prechádzajú rekonštrukciami?

* Kde sa v meste obnovuje vodorovné dopravné značenie?

* Ako sa samospráva pripravuje na povinnú predškolskú výchovu?

* Na aký zaujímavý program sa môžu Popradčania i návštevníci mesta tešiť počas Made in Slovakia?

* Akú pieseň na pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zložil popradský autor?

* Koľko sobášov a rozvodov bolo v Prešovskom kraji za minulý rok?

* Aké starosti trápia záhradkárov?

* Rastú už huby?

* Boli budúce futbalové hviezdy pod Tatrami spokojné?

* Aký bol prvý spoločný tréning popradských hokejistov na ľade?

* Čím odštartoval nový ročník II. futbalovej ligy? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

SVIATOK svätého Cyrila a svätého Metoda je štátnym sviatkom SR, ktorý sa oslavuje každoročne 5. júla ako pripomenutie príchodu slovanských vierozvestcov Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu v roku 863. Týmto vierozvestcom je zasvätený aj kostol na sídlisku Juh v Poprade, v ktorom sa v piatok bude slúžiť odpustová svätá omša o 10.30 hod.
PREŠOVSKÝ samosprávny kraj (PSK) začína s realizáciou projektu Modernizácie cestnej infraštruktúry v PSK podporeného z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu. V rámci stavebných akcií sa vďaka úspešnej žiadosti o eurofondy zrekonštruuje päť úsekov s celkovou dĺžkou viac ako 40 kilometrov v hodnote približne 17 miliónov eur. Medzi vybranými úsekmi je aj cesta II/534 vedúca z Popradu do Starého Smokovca.
V Podtatranskej knižnici bude na budúci týždeň od 8. júla do 12. júla pripravený denný detský tábor s názvom Havrankovo. Denný detský tábor pripravila pre malých umelcov aj Tatranská galéria v Poprade, uskutoční sa tiež od 8. do 12. júla od 9. do 16. hod. Na oba tábory je potrebné sa vopred prihlásiť.
PO takmer deviatich rokoch sa obnovilo vlakové spojenie Popradu s poľským kúpeľným mestom Muszyna. Dva regionálne rýchliky budú jazdiť počas letných mesiacov, a to už od soboty 29. júna do 1. septembra dvakrát za deň v sobotu a nedeľu. Zastavovať budú v Kežmarku, Spišskej Belej, Podolínci, Starej Ľubovni a v Plavči. Vlak do Muszyny vyštartuje o 7.30 hod. a 15.27 hod., pričom do cieľovej stanice v Poľsku príde o 9.10 hod. a 17.21 hod. Z Muszyny vyrazí späť do Popradu o 9.58 hod. a 17.50 hod.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.