Noviny Poprad č. 27 zo dňa 17. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je wednesday, 24. 7. 2019 | meniny má Vladimír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 28. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 24. júla 2019 si môžete prečítať:

* Ktoré materské školy prechádzajú rekonštrukciami?

* Kde sa v meste obnovuje vodorovné dopravné značenie?

* Ako sa samospráva pripravuje na povinnú predškolskú výchovu?

* Na aký zaujímavý program sa môžu Popradčania i návštevníci mesta tešiť počas Made in Slovakia?

* Akú pieseň na pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zložil popradský autor?

* Koľko sobášov a rozvodov bolo v Prešovskom kraji za minulý rok?

* Aké starosti trápia záhradkárov?

* Rastú už huby?

* Boli budúce futbalové hviezdy pod Tatrami spokojné?

* Aký bol prvý spoločný tréning popradských hokejistov na ľade?

* Čím odštartoval nový ročník II. futbalovej ligy? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradčania a návštevníci mesta sa môžu osviežiť vo Vodnom bare

Je známe, že voda v našom regióne je kvalitná a lahodná. V horúcich letných dňoch dobre padnú dúšky dobrej vody, ktorá má priaznivý účinok na ľudský organizmus a je najzdravšou alternatívou pitného režimu. Mesto Poprad v spolupráci s Podtatranskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou prišlo s myšlienkou ponúkať bezplatne turistom, cyklistom, ostatným návštevníkom i domácim obyvateľom pitnú vodu z vodovodu na občerstvenie sa v páľavách.
Primátor Popradu Anton Danko ozrejmil: „Počas týchto horúčav sme zabezpečili pitný režim Popradčanom a návštevníkom mesta, ktorí sa budú pohybovať po námestí. Budú sa môcť bezplatne napiť našej kvalitnej podtatranskej vody.“
Od 1. júla až do konca augusta 2019 bude v centre pešej zóny pri OTP banke umiestnený stánok, v ktorom si budú môcť vybrať z čistej vody, s citrónom alebo s mätou. Generálny riaditeľ PVPS v Poprade Robert Tencer priblížil: „Vodný bar bude fungovať v júli a auguste za priaznivých klimatických podmienok v čase od 11. do 17. hod. Čerstvá voda z podtatranského regiónu, ktorá je privádzaná z našich zdrojov z Liptovskej Tepličky priamo až k spotrebiteľom do Popradu, je jedna z najlepších vôd na Slovensku. Netreba ju nejako upravovať, je z podzemných zdrojov, prírodná a keď sa dostane k našim spotrebiteľom je stará iba niekoľko hodín, kým voda v plastových fľašiach má aj niekoľko mesiacov.“ Zdôraznil, že pitná voda je produktom prírody, je najzdravším pitným variantom pre ľudské telo, výrazne detoxikuje ľudský organizmus a pomáha zlepšovať celkový zdravotný stav človeka. Generálny riaditeľ verí, že domáci aj zahraniční návštevníci mesta sa potešia vodnému stánku a doprajú si pohár najzdravšieho nápoja, akým je práve voda. Navyše bude vo Vodnom bare podávaná v jednorazových recyklovateľných pohároch, lebo aj takto chcú byť PVPS a samospráva mesta maximálne šetrní k prírode.
Ak sa pilotný projekt Vodný bar v Poprade osvedčí, bude pokračovať aj v ďalších obdobiach a stánky s kvalitnou pitnou vodou zavedú v budúcnosti aj v iných mestách. Poprad je v podtatranskom regióne prvým.