Noviny Poprad č. 24 zo dňa 21. 6. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 27. 6. 2017 | meniny má Ladislav, Ladislava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 25. čísle novín Poprad, ktoré vychádza 28. júna 2017, si môžete prečítať:

* Kde sa otvorili brány nového denného centra?

* Budú mať podnikatelia na námestí lepšie podmienky?

* O čom rokovali popradskí poslanci na júnovom zastupiteľstve?

* Koho korunoval primátor symbolickou "korunou zeme"?

* Aký autobus už jazdí po Poprade?

* Ktoré materské školy budú v lete otvorené?

* Kto vyhral tenisový challenger v Poprade? a ďalšie.

Zistite kto vyhral vstupenky na multimediálne predstavenie o svätom Jánovi Pavlovi II.! Zapojte sa aj do súťaže o vstupenky na EĽRO!

POZOR!!! Upozorňujeme našich čitateľov, že vzhľadom na štátny sviatok sv. Cyrila a Metoda 5. júla, ktorý pripadá na stredu, vyjde najbližšie číslo novín Poprad vo štvrtok 6. júla 2017!

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• MINULÝ týždeň v stredu sa na zasadnutí Športovej rady Pro Hokeja v Trenčíne uskutočnilo žrebovanie nového ročníka hokejovej Tipsport Ligy. Prvé kolo nasledujúcej sezóny sa odohrá 8. septembra 2017 a Popradčania sa v ňom predstavia na ľade bronzového tímu posledného ročníka zo Žiliny.
• PO odohratí súťažného ročníka 2016/2017 na všetkých úrovniach bilancovala jeho priebeh Slovenská basketbalová asociácia. Vyhodnotené boli aj najúspešnejšie mládežnícke kluby a medzi tri najlepšie z radov dievčat sa dostala aj Basketbalová akadémia mládeže Poprad.
• MINULÝ týždeň v stredu sa odohralo predposledné sedemnáste kolo Bowling Tour mesta Poprad. V skupine A triumfoval Vladimír Pavlikovský výkonom 218 a celkovým priemerom 193,38, v skupine B sa z víťazstva tešil Roman Gavalér výkonom 200 a celkovým priemerom 195,57.
• V SOBOTU 10. júna sa v Šuňave konal 2. ročník hasičskej súťaže Železný hasič. Desať súťažných disciplín medzi ženami najlepšie zvládla Stanislava Cvanigová zo Šuňavy, medzi mužmi vo veku od 19 do 35 rokov triumfoval Tomáš Bobiš z Hodruše- -Hámre. Medzi mužmi nad 35 rokov bol víťazom Ján Šebest z Vikartoviec. Medzi dorastencami zvíťazil Marek Švajka zo Šuňavy.
• UPLYNULÚ nedeľu sa vo Vikartovciach konal 3. ročník súťaže mladých hasičov vo veku od 6 do 16 rokov. V štyroch kategóriách chlapcov i dievčat dominovala Šuňava. V samostatnej disciplíne družstiev v požiarnom útoku s vodou sa medzi dievčatami najviac darilo Spišskému Bystrému, medzi chlapcami kraľovali Kravany.
• PREDMINULÝ víkend sa vo Svite konal 10. ročník tenisového turnaja Memoriál Dušana Budzáka. Prvé miesto si vybojovala dvojica Marek Toufar - Ján Vodňanský, cenu za bojovnosť získal Milan Berkeš a víťazom minibowlingového turnaja sa stal Jakub Škultéty. Ceny víťazom odovzdávala slávna slovenská tenistka Daniela Hantuchová.
• VÍKEND plný športu ponúka otvorenie 7. ročníka série Tatry running tour 2017. Od piatka do nedele si môžu priaznivci behu užiť na Štrbskom Plese štyri významné preteky. V piatok večer odštartuje nočný beh Night run a Nord walking, v sobotu je od rána na programe Sky&Clouds Run, ako aj Cross Run a Nord walking a v nedeľu ráno bežecký víkend zavŕši Interski Run a Nord walking. Počas celého víkendu bude na Štrbskom Plese plno sprievodných aktivít pre malých i veľkých.