Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je pondelok, 11. 12. 2017 | meniny má Hilda

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 6. decembra 2017, si môžete prečítať:

* V akej finančnej kondícii je mesto Poprad?

* Aký je program decembrového mestského zastupiteľstva?

* O čom hovorili zástupcovia spoločenstiev vlastníkov bytov s vedením mesta?

* O čom bude správa o mládeži v meste Poprad?

* Aké jubileum oslávil folklórny súbor Vagonár a DFS Letnička?

* Aký bude program XV. tradičného vianočného jarmoku?

* Kto bol najúspešnejší v technickej olympiáde?

* Kamzíci zdolali Detvu v Liptovskom Mikuláši

* Popradským basketbalistkám Čajky uleteli a ďalšie.

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Jubilejný Tatranský pohár

Súčasťou hokejového leta pod Tatrami bude aj tento rok tradičný turnaj o Tatranský pohár. Na oficiálnej webovej stránke HK Poprad sa už objavili informácie o zložení skupín jubilejného 70. ročníka, ktorý sa odohrá počas štyroch dní od 17. do 20. augusta.
Mužstvá budú rozdelené do dvoch skupín a ich víťazi sa pobijú o putovný pohár. Tatranský pohár bude mať opäť prívlastok medzinárodný. Účastníkmi druhého najstaršieho hokejového turnaja v Európe budú mužstvá HC Košice (SVK), Junosť Minsk (BLR), EHC Bayreuth Tigers (GER), Les Aigles de Nice (FRA), Dunaújvárosi Acélbikák (HUN) a HK Poprad (SVK). „Na turnaj sme pozvali kvalitné mužstvá, s ktorými sa veľmi radi porovnáme. Sú to mužstvá z rôznych krajín a z rôznych európskych líg,“ ozrejmil skladbu turnaja pre klubový web riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.
V skupine A sa stretne domáci HK Poprad s francúzskym Nice a nemeckým EHC Bayreuth Tigers. V skupine B budú súpermi HC Košice bieloruskí Minsk a maďarský Dunaújvárosi Acélbikák.
Zápasový program: Vo štvrtok 17. augusta o 15. hod. Dunaújvárosi - Junost Minsk (skupina B) a o 19. hod. Les Aigles de Nice - EHC Bayreuth (skupina A). V piatok 18. augusta o 15. hod. HC Košice - Junost Minsk (skupina B) a o 19. hod. HK Poprad - EHC Bayreuth (skupina A). V sobotu 19. augusta o 15. hod. Dunaújvárosi - HC Košice (skupina B) a o 19. hod. HK Poprad - Les Aigles de Nice (skupina A). V nedeľu 20. augusta o 11. hod. Zápas o piate miesto A3 - B3, o 15. hod. Zápas o tretie miesto A2 - B2 a o 19. hod. Finále A1 - B1.