Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok ráno mestskí policajti preverili oznam ohľadom psa, ktorý sa voľne pohyboval na Námestí svätého Egídia. Hliadka vykonala odchyt. Po ňom bola zistená držiteľka psa, ktorá si ho po 30 minútach prevzala. Keďže držiteľka nezabránila voľnému pohybu psa, dopustila sa priestupku, za ktorý jej bola uložená bloková pokuta 10 eur.
• V TEN istý deň predpoludním hliadka MsP Poprad zistila na parkovisku pred NC Kaufland ženu, ktorá robila nelegálnu finančnú zbierku a zároveň ponúkala na predaj okoloidúcim rôzne voňavky. Podozrivá bola predvedená za účelom zistenia totožnosti. 27-ročnej žene z Rumunska bola uložená bloková pokuta 10 eur.
• MINULÝ piatok podvečer preverila hliadka MsP Poprad oznámenie ohľadom pitia alkoholických nápojov skupinkou mladých ľudí v Spišskej Sobote. Hliadka na mieste zistila šesť mladistvých osôb vo veku 16-17 rokov, u ktorých bola dychovou skúškou preukázaná prítomnosť alkoholu v dychu. MsP Poprad bude u všetkých podozrivých postupovať v zmysle zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov.