Noviny Poprad č. 24 zo dňa 21. 6. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 27. 6. 2017 | meniny má Ladislav, Ladislava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 25. čísle novín Poprad, ktoré vychádza 28. júna 2017, si môžete prečítať:

* Kde sa otvorili brány nového denného centra?

* Budú mať podnikatelia na námestí lepšie podmienky?

* O čom rokovali popradskí poslanci na júnovom zastupiteľstve?

* Koho korunoval primátor symbolickou "korunou zeme"?

* Aký autobus už jazdí po Poprade?

* Ktoré materské školy budú v lete otvorené?

* Kto vyhral tenisový challenger v Poprade? a ďalšie.

Zistite kto vyhral vstupenky na multimediálne predstavenie o svätom Jánovi Pavlovi II.! Zapojte sa aj do súťaže o vstupenky na EĽRO!

POZOR!!! Upozorňujeme našich čitateľov, že vzhľadom na štátny sviatok sv. Cyrila a Metoda 5. júla, ktorý pripadá na stredu, vyjde najbližšie číslo novín Poprad vo štvrtok 6. júla 2017!

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Adrenalínová cyklistika rozpumpuje Poprad

V polovici augusta sa môžu priaznivci horskej cyklistiky pod Tatrami tešiť na skutočnú lahôdku. Poprad a Svit budú hostiť nielen európsky šampionát v cross country maratóne, ale aj atraktívnu adrenalínovú súťaž Horal eliminátor, či preteky v rámci seriálu Detská tour Petra Sagana.
Účastníci Majstrovstiev Európy horských cyklistov v cross country maratóne si zmerajú sily na dvoch verziách trate. „V kategórii mužov - elite je to okruh s dĺžkou 134 km a prevýšením 4 500 metrov, ženy a veteráni budú pretekať na trati dlhej 74 km. Najvyšším bodom bude prejazd Kráľovou hoľou vo výške 1 946 m, čo je samo osebe veľmi atraktívne,“ uviedol minulý týždeň na tlačovej konferencii v Poprade riaditeľ pretekov Ivan Zima (na foto vpravo).
Organizátori pripravili predkrm v podobe atraktívnych vyraďovacích pretekov Horal eliminátor na Námestí sv. Egídia v Poprade, kde bude okruh dlhý 600 metrov. Autorom trate je dvojnásobný majster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza (na foto vľavo) „Využil som schody na námestí a budú tam aj umelé prekážky. Snažili sme sa čo najmenej obmedziť miestnych podnikateľov a zároveň dbať na bezpečnosť ľudí,“ vysvetľoval. „Hostiť najlepších horských cyklistov Európy pod Tatrami je česť. Teší ma tiež spolupráca s mestom Svit a organizátormi Horala, keďže máme k sebe blízko nielen geograficky či historicky, ale aj ľudsky,“ podčiarkol primátor mesta Poprad Jozef Švagerko (na foto v strede).