Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Adrenalínová cyklistika rozpumpuje Poprad

V polovici augusta sa môžu priaznivci horskej cyklistiky pod Tatrami tešiť na skutočnú lahôdku. Poprad a Svit budú hostiť nielen európsky šampionát v cross country maratóne, ale aj atraktívnu adrenalínovú súťaž Horal eliminátor, či preteky v rámci seriálu Detská tour Petra Sagana.
Účastníci Majstrovstiev Európy horských cyklistov v cross country maratóne si zmerajú sily na dvoch verziách trate. „V kategórii mužov - elite je to okruh s dĺžkou 134 km a prevýšením 4 500 metrov, ženy a veteráni budú pretekať na trati dlhej 74 km. Najvyšším bodom bude prejazd Kráľovou hoľou vo výške 1 946 m, čo je samo osebe veľmi atraktívne,“ uviedol minulý týždeň na tlačovej konferencii v Poprade riaditeľ pretekov Ivan Zima (na foto vpravo).
Organizátori pripravili predkrm v podobe atraktívnych vyraďovacích pretekov Horal eliminátor na Námestí sv. Egídia v Poprade, kde bude okruh dlhý 600 metrov. Autorom trate je dvojnásobný majster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza (na foto vľavo) „Využil som schody na námestí a budú tam aj umelé prekážky. Snažili sme sa čo najmenej obmedziť miestnych podnikateľov a zároveň dbať na bezpečnosť ľudí,“ vysvetľoval. „Hostiť najlepších horských cyklistov Európy pod Tatrami je česť. Teší ma tiež spolupráca s mestom Svit a organizátormi Horala, keďže máme k sebe blízko nielen geograficky či historicky, ale aj ľudsky,“ podčiarkol primátor mesta Poprad Jozef Švagerko (na foto v strede).