Noviny Poprad č. 32 zo dňa 16. 8. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 22. 8. 2017 | meniny má Tichomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 33. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. augusta 2017, si môžete prečítať:

* Primátor šoféroval pod vplyvom alkoholu

* Aký je program štvrtkového zasadania Mestského zastupiteľstva v Poprade?

* S akými novinkami sa začne školský rok v Poprade?

* Aký je program Dní svätého Egídia?

* Začala sa už pod Tatrami žatva?

* Aký je program osláv Slovenského národného povstania?

* Ako sa darí záhradkárom?

* Akí psíkovia hľadajú nový domov?

* Aký je program Podtatranského polmaratónu?

* Na svete je publikácia o histórii najstaršieho slovenského turnaja

* Futbalisti si delili body s Liptákmi a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na september 2017.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Adrenalínová cyklistika rozpumpuje Poprad

V polovici augusta sa môžu priaznivci horskej cyklistiky pod Tatrami tešiť na skutočnú lahôdku. Poprad a Svit budú hostiť nielen európsky šampionát v cross country maratóne, ale aj atraktívnu adrenalínovú súťaž Horal eliminátor, či preteky v rámci seriálu Detská tour Petra Sagana.
Účastníci Majstrovstiev Európy horských cyklistov v cross country maratóne si zmerajú sily na dvoch verziách trate. „V kategórii mužov - elite je to okruh s dĺžkou 134 km a prevýšením 4 500 metrov, ženy a veteráni budú pretekať na trati dlhej 74 km. Najvyšším bodom bude prejazd Kráľovou hoľou vo výške 1 946 m, čo je samo osebe veľmi atraktívne,“ uviedol minulý týždeň na tlačovej konferencii v Poprade riaditeľ pretekov Ivan Zima (na foto vpravo).
Organizátori pripravili predkrm v podobe atraktívnych vyraďovacích pretekov Horal eliminátor na Námestí sv. Egídia v Poprade, kde bude okruh dlhý 600 metrov. Autorom trate je dvojnásobný majster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza (na foto vľavo) „Využil som schody na námestí a budú tam aj umelé prekážky. Snažili sme sa čo najmenej obmedziť miestnych podnikateľov a zároveň dbať na bezpečnosť ľudí,“ vysvetľoval. „Hostiť najlepších horských cyklistov Európy pod Tatrami je česť. Teší ma tiež spolupráca s mestom Svit a organizátormi Horala, keďže máme k sebe blízko nielen geograficky či historicky, ale aj ľudsky,“ podčiarkol primátor mesta Poprad Jozef Švagerko (na foto v strede).