Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 25. 6. 2018 | meniny má Olívia, Tadeáš

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Veľčania sa medzi finalistami Školského pohára nestratili

Po roku v popradskom Národnom tréningovom centre minulý týždeň opäť vyvrcholila celonárodná futbalová súťaž Školský pohár SFZ. V sedemročnej histórii turnaja sa po prvýkrát do záverečných bojov dostalo aj družstvo z Popradu. Chlapci z futbalovej triedy vo Veľkej naberali v silnej konkurencii predovšetkým cenné skúsenosti.
Školský pohár SFZ je dlhodobá súťaž škôl a prebojovať sa do finálových skupín vôbec nie je jednoduché, nakoľko o futbal je medzi chlapcami i dievčatami obrovský záujem. „Do siedmeho ročníka súťaže sa prihlásilo viac ako 1500 chlapčenských a dievčenských družstiev. Sme radi, že do finálového turnaja sa po prvýkrát podarilo postúpiť aj popradskej škole. Žiaci z Veľkej vytvorili na tribúne výbornú atmosféru,“ uviedol koordinátor grassroots futbalu SFZ Vladimír Lupták.
Veľčania sa v skupine dostali do spoločnosti favoritov. Prehrali so Žilinou 3:4 a s Trenčínom 1:5. Cenný bod za remízu 1:1 vydolovali zo zápasu s Banskou Bystricou. Následne si zahrali o umiestnenie, kde prehrali so Sencom 1:6 a v zápase o konečné 7. miesto zdolali Vrbové 6:2 aj zásluhou spomínanej podpory spolužiakov zo ZŠ s MŠ A. V. Scherfela. „Bola to pre nás nová skúsenosť. Škoda prvého dňa, kde sme na to herne mali, no výsledkovo sa nám nedarilo. Sme radi, že sme aspoň posledný zápas vyhrali, k čomu nám dopomohla super atmosféra z tribúny,“ povedal mládežnícky tréner FK Poprad a učiteľ ZŠ s MŠ A. V. Scherfela vo Veľkej Jozef Vernarec. „Mohli sme skončiť aj lepšie. Vo výbornej atmosfére sme však odohrali vydarený posledný zápas,“ pokračoval člen tímu z Veľkej Patrik Kendra. „Úspechom bolo už to, že sme vyhrali krajské kolo. Na tomto turnaji sme si to chceli v prvom rade užiť. Boli tu najlepšie tímy zo Slovenska, a keď budeme viac trénovať, tak ich určite raz porazíme,“ vyhlásil jeho spolužiak Daniel Ďurčo.
Vo finále chlapcov porazil Trenčín Žilinu 5:3 a obhájil prvenstvo. Medzi dievčatami sa z víťazstva tešilo Brezno po finálovom triumfe nad Martinom až po rozstrele zo značky pokutových kopov.