Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 25. 6. 2018 | meniny má Olívia, Tadeáš

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Juniori FK Poprad dali fanúšikom trinásťgólový rozlúčkový darček

Aj nižšie futbalové súťaže pod Tatrami pomaly vrcholia. FK Poprad má svoje zastúpenie vo 4. lige Sever v podobe B-tímu, ktorý stále môže z druhého miesta pomýšľať aj na postup. V nedeľu dopoludnia odohrali zverenci Stanislava Kocha posledný domáci zápas sezóny proti Pušovciam z chvosta tabuľky a bola to impozantná trinásťgólová rozlúčka s vernými fanúšikmi vo Veľkej.
Líder z Humenného bol pre popradskú rezervu v 4. lige už dlhšie nedosiahnuteľnou métou a tak si chceli domáci v nedeľňajšej rozlúčke s fanúšikmi poistiť druhú priečku, z ktorej sa za istých okolností možno bude dať tiež postúpiť do tretej ligy. Proti oklieštenej zostave beznádejne posledných Pušoviec si zverenci Stanislava Kocha schuti zastrieľali a zvíťazili vysoko 13:0. Strelecky sa so šiestimi gólmi blysol stále iba 19-ročný člen A-tímu Lukáš Urbanič, ktorý B-tímu v sezóne častejšie vypomáhal. Hetrik zaznamenal aj kapitán tímu Michal Mičko. Po jednom góle pridali Peter Vernarec, Marián Šingliar, Peter Dragoš a Tomáš Gajan. Chlapcov čaká cez víkend posledný zápas sezóny v Záhradnom, ale už teraz hodnotili vydarenú sezónu úspešní strelci, tréner i prezident FK Poprad. „Teší nás aj druhé miesto, i keď sme mohli Humenné ponaháňať trochu viac. V tejto lige je však známe, že vonku sa hrá oveľa ťažšie a tam nám body utekali. Uvidíme, čo sa udeje v tretej lige a budeme dúfať, že dostaneme možnosť postúpiť aj z tejto pozície,“ uviedol kapitán FK Poprad B Michal Mičko. „Po pauze som si schuti v tomto zápase zastrieľal, chceli sme sa spoločne víťazstvom poďakovať verným fanúšikom. Pre všetkých hráčov, ktorý nedostanú možnosť v A-čku by bolo lepšie, ak by v budúcej sezóne hrali vyššiu súťaž,“ skonštatoval šesťgólový strelec Lukáš Urbanič. „Ako nováčik súťaže sme určite nesklamali. Aj v poslednom zápase sme chceli ukázať, že futbal sa hrá pre divákov. Hrali sme vždy atraktívny nátlakový futbal. Doterajších 113 gólov v sezóne hovorí jasnou rečou,“ pokračoval tréner FK Poprad B Stanislav Koch. „Projekt juniorky má zmysel, veď nám tu vyrastajú kvalitní hráči. Chceme však, aby hrávali ťažšie zápasy. Aj v nedeľu naskočili do hry viacerí dorastenci. V tomto trende chceme pokračovať a posúvať sa vyššie,“ uzavrel prezident FK Poprad Roman Dvorčák.

A-tím FK Poprad
V II. lige to má A-tím už dávnejšie za sebou a tak sa pomaly začína chystať na novú sezónu. Príprava začala v pondelok 11. júna a do začiatku ďalšieho ročníka odohrajú Popradčania podľa priebežného plánu šesť prípravných duelov: v piatok 15. príp. v sobotu 16. júna cca o 16. hod. v Demjate, v sobotu 23. júna o 10.30 hod. v Podbrezovej s A-tímom, v sobotu 30. júna o 17. hod. doma s Termalicou Niedzieca z Poľska, v stredu 4. júla doma s Michalovcami, v sobotu 7. júla vonku s poľským tímom Stal Mielec a generálkou by mal byť v sobotu 14. júla domáci duel s novovznikajúcim tímom FK Košice. 1. kolo II. ligy v ročníku 2018/2019 je na programe v sobotu 21. júla (pozn. red. rozpis ešte nie je známy).

Z kuchyne FK Poprad
St. dorast U19: v sobotu 9. júna Ľubotice - Poprad 0:2.
St. dorast U19 B: v piatok 8. júna Poprad - Dravce 12:1.
Ml. dorast U17: v sobotu 9. júna Ľubotice - Poprad 0:2.
St. žiaci U15: v sobotu 9. júna B. Bystrica - Poprad 2:0.
St. žiaci U14: v sobotu 9. júna B. Bystrica - Poprad 4:1.
Ml. žiaci U13: v sobotu 9. júna Poprad - Prešov 3:2.
Ml. žiaci U12: v sobotu 9. júna Poprad - Prešov 18:4.
Žiačky: v nedeľu 10. júna Stropkov - Poprad 1:13.