Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

41. ZAMAGURSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI

16.-18. jún 2017

V prekrásnom prostredí Pienin, v Kúpeľoch Červený Kláštor - Smerdžonka sa od 16. júna 2017 uskutoční najväčší sviatok folklóru v regióne, 41. ročník Zamagurských folklórnych slávností.
Pripravený je bohatý program:
Piatok 16. jún 2017
* o 14. hod. program Za Magurou hrajú, hostí pozývajú, pod týmto názvom sa zrealizuje živá pozvánka domácich folklórnych súborov v obciach Zamaguria,
* o 17. hod. bude sv. omša v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Spišskej Starej Vsi,
* o 18. hod. Vitajte v Zamagurí - v amfiteátri Spišskej Starej Vsi uvítací program domácich folklórnych súborov a hostí,
* od 21. hod. HS HEX z Bratislavy v Kúpeľoch Červený Kláštor - Smerdžonka a po nej disko zábava v priestoroch Kolonády kúpeľov Smerdžonka, uvádza: DJ Martin.

Sobota 17. jún 2017
* od 10. hod. - tradičný remeselný trh v Kúpeľoch Smerdžonka Červený Kláštor, predstavia sa remeselníci z celého Slovenska, zanôti rómska ľudová hudba folklórneho súboru LOLI ROKLICA Veľká Lomnica v rámci projektu „Tradičná ľudová kultúra pod Tatrami na Pieninách 2017“, nebude chýbať tradičný splav účinkujúcich a hostí,
* 15. hod. Stretnutie pod Troma korunami, otvárací program 41. ročníka ZFS, predstavia sa: domáce folklórne súbory, hostia a aj víťaz televíznej súťaže RTVS Zem spieva. Vystúpia - spevácka skupina Vorodaj Veľký Lipník, FS Maguranka Spišská Stará Ves, FS Urpín Banská Bystrica, FS Očovan Očová, Mužský spevácky súbor Rusinija Humenné aj FS Śwarni Nowy Targ Poľsko. Prezentácia takmer zabudnutých svadobných zvykov našich predkov v štylizovanom programe Čepčenie kedysi a dnes.
* o 21. hod. Ľudová hudba Jána Berkyho Mrenicu ml. Disko zábava v priestoroch Kolonády Smerdžonka. uvádza: DJ Martin.

Nedeľa 18. jún 2017
* o 8.hod. ranná svätá omša,
* od 10. hod remeselná Zakliata krása,
* od 10.30 hod. Cestou - Necestou, účinkujú: DFS Kutníček Spišské Hanušovce, DFS Letnička a Venček Poprad, DFS Goralik a Maguráčik Kežmarok, DFS Rovinka Spišská Stará Ves.
* o 14. hod. záverečný program 41. ročníka Zamagurských folkl. slávností: Pieniny, Pieniny. Účinkujú: FS Frankovčan Malá Franková, FS Ekonóm Bratislava, FS Liptov Ružomberok, FS Podpoľanec Detva a HS HRDZA z Prešova.
Hlavný organizátor Podtatranské osvetové stredisko v Poprade si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade neočakávaných okolností.