Noviny Poprad č. 32 zo dňa 16. 8. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 22. 8. 2017 | meniny má Tichomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 33. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. augusta 2017, si môžete prečítať:

* Primátor šoféroval pod vplyvom alkoholu

* Aký je program štvrtkového zasadania Mestského zastupiteľstva v Poprade?

* S akými novinkami sa začne školský rok v Poprade?

* Aký je program Dní svätého Egídia?

* Začala sa už pod Tatrami žatva?

* Aký je program osláv Slovenského národného povstania?

* Ako sa darí záhradkárom?

* Akí psíkovia hľadajú nový domov?

* Aký je program Podtatranského polmaratónu?

* Na svete je publikácia o histórii najstaršieho slovenského turnaja

* Futbalisti si delili body s Liptákmi a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na september 2017.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Aj v Poprade pomáhali dobrovoľníci

O skrášlenie Spiša sa uplynulý víkend postarali firemní dobrovoľníci počas najväčšieho stredoeurópskeho podujatia firemného dobrovoľníctva pod názvom Naše mesto. V Poprade pomohli dobrovoľníci skrášliť areál ZŠ s MŠ na Komenského ulici.
Podujatie už po jedenástykrát zorganizovala Nadácia Pontis. V tomto roku sa do práce pustilo 70 dobrovoľníkov z troch firiem. „Každoročne rastie počet firemných dobrovoľníkov. Je to aj vďaka tomu, že firmy samotné povzbudzujú zamestnancov, aby neboli ľahostajní k miestam, kde žijú,“ priblížil programový riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša.
V Poprade dobrovoľníci vystavali v areáli školy na Komenského ulici bylinkovú špirálu a upravili okolie, ktoré slúži nielen deťom, ale aj širokej verejnosti. „Do tejto aktivity sme sa prihlásili cez projekt Strom života. Dobrovoľníci pracovali spolu so žiakmi na troch stanovištiach areálu školy, ale aj na dvore našej materskej školy pri budovaní gumeného hada z pneumatík,“ uviedla zástupkyňa riaditeľky ZŠ s MŠ na Komenského ulici Eva Bednárová. „Pracujem v banke a tejto aktivity sa zúčastňujem už asi päť rokov. Je to zaujímavý projekt, kde spoločne urobíme kus dobrej práce,“ skonštatovala dobrovoľníčka Helena Mihalčinová. „Rozhodli sme sa podporiť túto dobrú myšlienku a pomôcť deťom skrášliť ich prostredie. Okrem iného to stmeľuje náš kolektív, preto takéto aktivity vítame,“ pokračoval dobrovoľník Marek Milaňák. „Zišli sme sa tu z viacerých kútov Slovenska, ale sme z jednej pivárskej firmy. Moje dve deti chodievali do tejto školy, kým sme bývali v Poprade, takže ma to teší dvojnásobne,“ doplnil jeho kolega Stanislav Kuruc.
Dobrovoľníkom pomáhali aj žiaci školy. „Je to fajn, že môžeme aj my prispieť k skrášľovaniu našej školy,“ povedala Kristína Dicová. „Škola bude teraz oveľa krajšia. Budeme mať v tomto prostredí lepší pocit a väčšie pohodlie,“ uzavrel Samuel Olekšák.