Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je pondelok, 11. 12. 2017 | meniny má Hilda

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 6. decembra 2017, si môžete prečítať:

* V akej finančnej kondícii je mesto Poprad?

* Aký je program decembrového mestského zastupiteľstva?

* O čom hovorili zástupcovia spoločenstiev vlastníkov bytov s vedením mesta?

* O čom bude správa o mládeži v meste Poprad?

* Aké jubileum oslávil folklórny súbor Vagonár a DFS Letnička?

* Aký bude program XV. tradičného vianočného jarmoku?

* Kto bol najúspešnejší v technickej olympiáde?

* Kamzíci zdolali Detvu v Liptovskom Mikuláši

* Popradským basketbalistkám Čajky uleteli a ďalšie.

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Aj v Poprade pomáhali dobrovoľníci

O skrášlenie Spiša sa uplynulý víkend postarali firemní dobrovoľníci počas najväčšieho stredoeurópskeho podujatia firemného dobrovoľníctva pod názvom Naše mesto. V Poprade pomohli dobrovoľníci skrášliť areál ZŠ s MŠ na Komenského ulici.
Podujatie už po jedenástykrát zorganizovala Nadácia Pontis. V tomto roku sa do práce pustilo 70 dobrovoľníkov z troch firiem. „Každoročne rastie počet firemných dobrovoľníkov. Je to aj vďaka tomu, že firmy samotné povzbudzujú zamestnancov, aby neboli ľahostajní k miestam, kde žijú,“ priblížil programový riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša.
V Poprade dobrovoľníci vystavali v areáli školy na Komenského ulici bylinkovú špirálu a upravili okolie, ktoré slúži nielen deťom, ale aj širokej verejnosti. „Do tejto aktivity sme sa prihlásili cez projekt Strom života. Dobrovoľníci pracovali spolu so žiakmi na troch stanovištiach areálu školy, ale aj na dvore našej materskej školy pri budovaní gumeného hada z pneumatík,“ uviedla zástupkyňa riaditeľky ZŠ s MŠ na Komenského ulici Eva Bednárová. „Pracujem v banke a tejto aktivity sa zúčastňujem už asi päť rokov. Je to zaujímavý projekt, kde spoločne urobíme kus dobrej práce,“ skonštatovala dobrovoľníčka Helena Mihalčinová. „Rozhodli sme sa podporiť túto dobrú myšlienku a pomôcť deťom skrášliť ich prostredie. Okrem iného to stmeľuje náš kolektív, preto takéto aktivity vítame,“ pokračoval dobrovoľník Marek Milaňák. „Zišli sme sa tu z viacerých kútov Slovenska, ale sme z jednej pivárskej firmy. Moje dve deti chodievali do tejto školy, kým sme bývali v Poprade, takže ma to teší dvojnásobne,“ doplnil jeho kolega Stanislav Kuruc.
Dobrovoľníkom pomáhali aj žiaci školy. „Je to fajn, že môžeme aj my prispieť k skrášľovaniu našej školy,“ povedala Kristína Dicová. „Škola bude teraz oveľa krajšia. Budeme mať v tomto prostredí lepší pocit a väčšie pohodlie,“ uzavrel Samuel Olekšák.