Noviny Poprad č. 24 zo dňa 21. 6. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 27. 6. 2017 | meniny má Ladislav, Ladislava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 25. čísle novín Poprad, ktoré vychádza 28. júna 2017, si môžete prečítať:

* Kde sa otvorili brány nového denného centra?

* Budú mať podnikatelia na námestí lepšie podmienky?

* O čom rokovali popradskí poslanci na júnovom zastupiteľstve?

* Koho korunoval primátor symbolickou "korunou zeme"?

* Aký autobus už jazdí po Poprade?

* Ktoré materské školy budú v lete otvorené?

* Kto vyhral tenisový challenger v Poprade? a ďalšie.

Zistite kto vyhral vstupenky na multimediálne predstavenie o svätom Jánovi Pavlovi II.! Zapojte sa aj do súťaže o vstupenky na EĽRO!

POZOR!!! Upozorňujeme našich čitateľov, že vzhľadom na štátny sviatok sv. Cyrila a Metoda 5. júla, ktorý pripadá na stredu, vyjde najbližšie číslo novín Poprad vo štvrtok 6. júla 2017!

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Slavkovský potok už môže lepšie dýchať

Minulú sobotu sa niekoľko Matejovčanov spolu s členmi Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu rozhodlo vyčistiť Slavkovský potok. Bola pritom dohodnutá aj prítomnosť rómskej hliadky. Celkom sa čistilo približne 5 km potoka.
Tomáš Štěpán z Klubu Matejovčanov a organizátor povedal: „Je to lososovitý rybársky revír. Sú tu ešte ryby, ale situáciu im veľmi komplikujú chladničky, koberce a iný odpad. Tieto veci ryby k životu nepotrebujú.“
Predsedníčka volebného obvodu č. 1 Anna Schlosserová veľmi pomohla s organizáciou, okrem iného zabezpečila veľkoobjemový kontajner, smetné nádoby, vrecia. „Obehla som mestský úrad a vybavila všetky náležitosti. Potom som zašla na Matejovské námestie aj na Staničnú, kde som bola pozvať obyvateľov, aby nám prišli pomôcť, lebo gadžovia im urobili neporiadok v potoku, tak poďme im ukázať, ako ho vyčistíme. Čo je presne opačne, aj to veľmi rýchlo pochopili. Som veľmi rada, že sa Popradčania zobúdzajú a majú záujem o veci verejné. Nielen nadávať, ale aj priložiť ruku k dielu. S trpezlivosťou žijem celý život, kto tu nie je, príde neskôr. Budú ďalšie brigády. Môj program bol vždy v duchu - môžete sa na mňa spoľahnúť.“
Viceprimátor Pavol Gašper uviedol: „Toto je unikátna akcia, ktorú treba opakovať. Už sme si možno odvykli ísť na brigádu, ale všetci máme zodpovednosť za prostredie, v ktorom žijeme a za to, ako vyzerá.“ Účastník Jozef Gadži dodal: „Urobíme to čo najlepšie, aby sme mali čistý potok.“ V Matejovciach v sobotu vyzbierali vyše 400 kg odpadu.