Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Slavkovský potok už môže lepšie dýchať

Minulú sobotu sa niekoľko Matejovčanov spolu s členmi Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu rozhodlo vyčistiť Slavkovský potok. Bola pritom dohodnutá aj prítomnosť rómskej hliadky. Celkom sa čistilo približne 5 km potoka.
Tomáš Štěpán z Klubu Matejovčanov a organizátor povedal: „Je to lososovitý rybársky revír. Sú tu ešte ryby, ale situáciu im veľmi komplikujú chladničky, koberce a iný odpad. Tieto veci ryby k životu nepotrebujú.“
Predsedníčka volebného obvodu č. 1 Anna Schlosserová veľmi pomohla s organizáciou, okrem iného zabezpečila veľkoobjemový kontajner, smetné nádoby, vrecia. „Obehla som mestský úrad a vybavila všetky náležitosti. Potom som zašla na Matejovské námestie aj na Staničnú, kde som bola pozvať obyvateľov, aby nám prišli pomôcť, lebo gadžovia im urobili neporiadok v potoku, tak poďme im ukázať, ako ho vyčistíme. Čo je presne opačne, aj to veľmi rýchlo pochopili. Som veľmi rada, že sa Popradčania zobúdzajú a majú záujem o veci verejné. Nielen nadávať, ale aj priložiť ruku k dielu. S trpezlivosťou žijem celý život, kto tu nie je, príde neskôr. Budú ďalšie brigády. Môj program bol vždy v duchu - môžete sa na mňa spoľahnúť.“
Viceprimátor Pavol Gašper uviedol: „Toto je unikátna akcia, ktorú treba opakovať. Už sme si možno odvykli ísť na brigádu, ale všetci máme zodpovednosť za prostredie, v ktorom žijeme a za to, ako vyzerá.“ Účastník Jozef Gadži dodal: „Urobíme to čo najlepšie, aby sme mali čistý potok.“ V Matejovciach v sobotu vyzbierali vyše 400 kg odpadu.