Noviny Poprad č. 24 zo dňa 21. 6. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 27. 6. 2017 | meniny má Ladislav, Ladislava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 25. čísle novín Poprad, ktoré vychádza 28. júna 2017, si môžete prečítať:

* Kde sa otvorili brány nového denného centra?

* Budú mať podnikatelia na námestí lepšie podmienky?

* O čom rokovali popradskí poslanci na júnovom zastupiteľstve?

* Koho korunoval primátor symbolickou "korunou zeme"?

* Aký autobus už jazdí po Poprade?

* Ktoré materské školy budú v lete otvorené?

* Kto vyhral tenisový challenger v Poprade? a ďalšie.

Zistite kto vyhral vstupenky na multimediálne predstavenie o svätom Jánovi Pavlovi II.! Zapojte sa aj do súťaže o vstupenky na EĽRO!

POZOR!!! Upozorňujeme našich čitateľov, že vzhľadom na štátny sviatok sv. Cyrila a Metoda 5. júla, ktorý pripadá na stredu, vyjde najbližšie číslo novín Poprad vo štvrtok 6. júla 2017!

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Environmentálny seminár

Začiatkom júna sa v priestoroch ZŠ s MŠ Vagonárska v Spišskej Sobote stretli učitelia prírodovedných predmetov popradských škôl so svojimi žiakmi pri príležitosti Dňa životného prostredia.
Pod záštitou Školského úradu v Poprade a ZŠ s MŠ Vagonárska v Spišskej Sobote sa konal 3. environmentálny seminár pre učiteľov chémie a biológie. Práve tieto predmety sú svojou obsahovou časťou najviac prepojené s prierezovou témou - environmentálnou výchovou.
Mali sme česť privítať zástupcov Gymnázia Kukučínova, ZŠ Komenského, ZŠ Tajovského a ZŠ v Matejovciach. Cieľom metodického dňa bolo ukázať environmentálne aktivity uskutočňované v ZŠ v Sp. Sobote. Aktivity sa konali v lesíku pod školou formou súťaže. Súťažili tímy žiakov a víťazmi boli všetci zúčastnení. Poskytli sme žiakom pobyt v prírode, prácu v tíme a ukázali, že učiť sa dá aj iným spôsobom ako v školských laviciach.