Noviny Poprad č. 24 zo dňa 21. 6. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 27. 6. 2017 | meniny má Ladislav, Ladislava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 25. čísle novín Poprad, ktoré vychádza 28. júna 2017, si môžete prečítať:

* Kde sa otvorili brány nového denného centra?

* Budú mať podnikatelia na námestí lepšie podmienky?

* O čom rokovali popradskí poslanci na júnovom zastupiteľstve?

* Koho korunoval primátor symbolickou "korunou zeme"?

* Aký autobus už jazdí po Poprade?

* Ktoré materské školy budú v lete otvorené?

* Kto vyhral tenisový challenger v Poprade? a ďalšie.

Zistite kto vyhral vstupenky na multimediálne predstavenie o svätom Jánovi Pavlovi II.! Zapojte sa aj do súťaže o vstupenky na EĽRO!

POZOR!!! Upozorňujeme našich čitateľov, že vzhľadom na štátny sviatok sv. Cyrila a Metoda 5. júla, ktorý pripadá na stredu, vyjde najbližšie číslo novín Poprad vo štvrtok 6. júla 2017!

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Letnička prežíva slávnostné pocity

Detský folklórny súbor Letnička oslávil 25 rokov od svojho založenia. Funguje v rámci tanečného odboru ZUŠ na Letnej. Založil ju učiteľ a prvý umelecký vedúci Kornel Jurčo. Bol aj výborným muzikantom, folkloristom a dlhoročným pracovníkom kultúry.
Spomínanie bolo hlavne preto, že už nežije, citlivejšie. Vedúca súboru, dcéra K.Jurča, Nina Krigovská je v Letničke od jej založenia. Povedala: „Za štvrťstoročie sa tu vystriedalo 2 tisíc detí. Momentálne máme 110 členov. Sú to deti od 5 do 15 rokov. Fungujeme ako prípravka pre FS Vagonár, s ktorým máme aj spoločné priestory. Siedmi folklórni odchovanci z Poprade a štyria z Letničky momentálne tancujú v Lúčnici.“
Letnička sa zameriava na scénické spracovanie ľudových tradícií, zvykov, piesní, tancov a detských hier hlavne z regiónu Spiš. Repertoár ale obohacuje aj o folklór z Liptova, zo Šariša, zo Zemplína a z Horehronia. Počas svojho pôsobenia mala množstvo úspešných predstavení doma aj v zahraničí.
3. augusta 2017 sa na jednom pódiu stretne Letnička s Lúčnicou v rámci 5-dňového programu Lúčnica v Tatrách. Zatancujú si na Štrbskom plese pod mostíkmi. Letnička im bude robiť predskokana.