Noviny Poprad č. 32 zo dňa 16. 8. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 22. 8. 2017 | meniny má Tichomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 33. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. augusta 2017, si môžete prečítať:

* Primátor šoféroval pod vplyvom alkoholu

* Aký je program štvrtkového zasadania Mestského zastupiteľstva v Poprade?

* S akými novinkami sa začne školský rok v Poprade?

* Aký je program Dní svätého Egídia?

* Začala sa už pod Tatrami žatva?

* Aký je program osláv Slovenského národného povstania?

* Ako sa darí záhradkárom?

* Akí psíkovia hľadajú nový domov?

* Aký je program Podtatranského polmaratónu?

* Na svete je publikácia o histórii najstaršieho slovenského turnaja

* Futbalisti si delili body s Liptákmi a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na september 2017.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Letisko privítalo ďalšie hasičské vozidlo

V pondelok predpoludním slávnostne odovzdal prezident Hasičského a záchranného zboru SR Alexander Nejedlý popradskému letisku nové hasičské vozidlo, ktoré renovuje zastaraný vozový park tunajších hasičov.
Pracovníci na úseku záchrannej hasičskej služby Letiska Poprad - Tatry doposiaľ disponovali staršími vozidlami, ktoré bolo nutné doplniť o novú modernejšiu techniku. Prosby boli vyslyšané a od pondelka slúži letiskovým hasičom nové cisternové vozidlo. „Máme dosť zastaranú techniku, najnovšie vozidlo bolo doteraz z roku 1989. Toto nové auto je úplne iný level. Zvýši sa bezpečnosť cestujúcich na letisku a zlepší sa práca našich hasičov,“ uviedol riaditeľ technicko-investičného úseku Letiska Poprad - Tatry Miroslav Kanaš. „Chceli sme týmto hasičom pomôcť. Našli sme v našich radoch vozidlo, ktoré má veľký objem vody, a ktoré tu určite poslúži. Na obdobie piatich rokov ho zapožičiame a potom sa stane majetkom letiska,“ povedal prezident HaZZ SR Alexander Nejedlý, ktorý slávnostne prestrihol pásku a pokrstil nové auto spoločne s riaditeľkou Letiska Poprad - Tatry Ivanou Herkeľovou a primátorom Popradu Jozefom Švagerkom. „Letisko je významným centrom, kde sa schádzajú ľudia z celého sveta a bezpečnosť je dôležitá. Som rád, že sa ministerstvo vnútra rozhodlo takto pomôcť a verím, že tento vozový park sa bude aj naďalej rozrastať,“ zdôraznil popradský primátor.