Noviny Poprad č. 24 zo dňa 21. 6. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 27. 6. 2017 | meniny má Ladislav, Ladislava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 25. čísle novín Poprad, ktoré vychádza 28. júna 2017, si môžete prečítať:

* Kde sa otvorili brány nového denného centra?

* Budú mať podnikatelia na námestí lepšie podmienky?

* O čom rokovali popradskí poslanci na júnovom zastupiteľstve?

* Koho korunoval primátor symbolickou "korunou zeme"?

* Aký autobus už jazdí po Poprade?

* Ktoré materské školy budú v lete otvorené?

* Kto vyhral tenisový challenger v Poprade? a ďalšie.

Zistite kto vyhral vstupenky na multimediálne predstavenie o svätom Jánovi Pavlovi II.! Zapojte sa aj do súťaže o vstupenky na EĽRO!

POZOR!!! Upozorňujeme našich čitateľov, že vzhľadom na štátny sviatok sv. Cyrila a Metoda 5. júla, ktorý pripadá na stredu, vyjde najbližšie číslo novín Poprad vo štvrtok 6. júla 2017!

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Letisko privítalo ďalšie hasičské vozidlo

V pondelok predpoludním slávnostne odovzdal prezident Hasičského a záchranného zboru SR Alexander Nejedlý popradskému letisku nové hasičské vozidlo, ktoré renovuje zastaraný vozový park tunajších hasičov.
Pracovníci na úseku záchrannej hasičskej služby Letiska Poprad - Tatry doposiaľ disponovali staršími vozidlami, ktoré bolo nutné doplniť o novú modernejšiu techniku. Prosby boli vyslyšané a od pondelka slúži letiskovým hasičom nové cisternové vozidlo. „Máme dosť zastaranú techniku, najnovšie vozidlo bolo doteraz z roku 1989. Toto nové auto je úplne iný level. Zvýši sa bezpečnosť cestujúcich na letisku a zlepší sa práca našich hasičov,“ uviedol riaditeľ technicko-investičného úseku Letiska Poprad - Tatry Miroslav Kanaš. „Chceli sme týmto hasičom pomôcť. Našli sme v našich radoch vozidlo, ktoré má veľký objem vody, a ktoré tu určite poslúži. Na obdobie piatich rokov ho zapožičiame a potom sa stane majetkom letiska,“ povedal prezident HaZZ SR Alexander Nejedlý, ktorý slávnostne prestrihol pásku a pokrstil nové auto spoločne s riaditeľkou Letiska Poprad - Tatry Ivanou Herkeľovou a primátorom Popradu Jozefom Švagerkom. „Letisko je významným centrom, kde sa schádzajú ľudia z celého sveta a bezpečnosť je dôležitá. Som rád, že sa ministerstvo vnútra rozhodlo takto pomôcť a verím, že tento vozový park sa bude aj naďalej rozrastať,“ zdôraznil popradský primátor.