Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Letisko privítalo ďalšie hasičské vozidlo

V pondelok predpoludním slávnostne odovzdal prezident Hasičského a záchranného zboru SR Alexander Nejedlý popradskému letisku nové hasičské vozidlo, ktoré renovuje zastaraný vozový park tunajších hasičov.
Pracovníci na úseku záchrannej hasičskej služby Letiska Poprad - Tatry doposiaľ disponovali staršími vozidlami, ktoré bolo nutné doplniť o novú modernejšiu techniku. Prosby boli vyslyšané a od pondelka slúži letiskovým hasičom nové cisternové vozidlo. „Máme dosť zastaranú techniku, najnovšie vozidlo bolo doteraz z roku 1989. Toto nové auto je úplne iný level. Zvýši sa bezpečnosť cestujúcich na letisku a zlepší sa práca našich hasičov,“ uviedol riaditeľ technicko-investičného úseku Letiska Poprad - Tatry Miroslav Kanaš. „Chceli sme týmto hasičom pomôcť. Našli sme v našich radoch vozidlo, ktoré má veľký objem vody, a ktoré tu určite poslúži. Na obdobie piatich rokov ho zapožičiame a potom sa stane majetkom letiska,“ povedal prezident HaZZ SR Alexander Nejedlý, ktorý slávnostne prestrihol pásku a pokrstil nové auto spoločne s riaditeľkou Letiska Poprad - Tatry Ivanou Herkeľovou a primátorom Popradu Jozefom Švagerkom. „Letisko je významným centrom, kde sa schádzajú ľudia z celého sveta a bezpečnosť je dôležitá. Som rád, že sa ministerstvo vnútra rozhodlo takto pomôcť a verím, že tento vozový park sa bude aj naďalej rozrastať,“ zdôraznil popradský primátor.