Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• MESTSKÉ zastupiteľstvo mesta Poprad bude zasadať vo štvrtok 22. júna od 9. hod. v zasadačke Mestského úradu Poprad. Predchádzať mu bude Mestská rada, ktorá má byť v utorok 20. júna.
• ŠPORTOVÝ deň pre seniorov z denných centier mesta Poprad sa uskutoční v dnes 14. júna v športovej hale Aréna Poprad.
• NOVOU riaditeľkou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry je od polovice mája Veronika Littvová, rodáčka z Popradu.
• OD 1. júna je zmena otváracích hodín na Pošte Poprad 4. Nové otváracie hodiny sú pondelok, utorok, štvrtok, piatok od 8. do 12. hod. a od 13. do 15.45 hod., streda od 9. do 12. hod., od 13. do 16. hod. a od 16.15 do 17. hod., sobota, nedeľa je pošta zatvorená.
• Okresný úrad Poprad oznamuje, že od 12. do 16. júna bude prebiehať sťahovanie katastrálneho odboru sídliaceho na ulici Joliota Curie 3 do nových priestorov. V piatok 16. júna nebude katastrálny odbor v prevádzke. Od pondelka 19. júna bude katastrálny odbor OÚ Poprad prístupný občanom v nových priestoroch - v budove Okresného úradu Poprad na Nábreží Jána Pavla II. 16 (vchod od obchodného domu Prior).
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.
• V STREDU 21. júna sa uskutoční v Novej Lesnej slávnostné otvorenie Parku horských vodcov. V rámci programu bude uvedená do života kniha básní venovaná Tatrám Iba vrchy vedú ..., ktorej autorom je Stanislav Javorský.
• V Astronomickom ústave v Starej Lesnej prebieha od 12. do 16. júna Týždeň vedy a techniky 2017. Pre verejnosť sú pripravené prednášky na astronomické témy. V prípade priaznivého počasia bude dnes 14. júna a v piatok 16. júna od 21.30 do 24. hod. nočné pozorovanie oblohy.
• MESTO Svit už po tretíkrát zvíťazilo v celonárodnej súťaži Do práce na bicykli, prvé miesto získalo v kategórii najviac najazdených kilometrov na jedného obyvateľa. Dvadsaťštyri registrovaných tímov s 80 cyklistami najazdilo spolu vyše 14-tisíc kilometrov, na jedného obyvateľa mesta teda 1,846 km. Do súťaže sa aj tento rok zapojili viaceré mestá na Spiši. V Poprade bicyklovalo 15 tímov, 49 cyklistov absolvovalo 1 121 jázd a najazdili cez 8 677 kilometrov.