Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

„Bilinky“ oslávili štvrťstoročie

Minulý týždeň v piatok sa v priestoroch popradského mestského úradu konala slávnostná akadémia pri príležitosti osláv 25. výročia vzniku bilingválnej sekcie Gymnázia na Ul. D. Tatarku za účasti kultúrneho atašé nemeckého veľvyslanectva na Slovensku Mariana Gordzielika.
Program akadémie bol prierezom 25 rokov existencie jedinečného projektu. Škola vychovala viac ako 1400 absolventov, ktorým sa za celú dobu venovalo viac ako 160 učiteľov. „Slovensko-nemecká bilingválna sekcia pri Gymnáziu na Ul. D. Tatarku je projektom, ktorý má úspech. O tom svedčia naši absolventi, lebo oni definujú to, aká je škola úspešná. Napriek prvotným pochybnostiam sa ukázalo, že bilingválky si našli svoje miesto vo vzdelávacom systéme SR. Naše bilingválne gymnázium má dobré renomé v celej Európe. Tomuto projektu želám minimálne ďalších 25 úspešných rokov,“ uviedol riaditeľ Spojenej školy D. Tatarku Dušan Nebus. Okrem neho sa prítomným prihovoril aj kultúrny atašé nemeckého veľvyslanectva na Slovensku Marian Gordzielik, ako aj vedúci vyučovania v nemeckom jazyku na škole Bernhard Sabol-Wimmer.