Noviny Poprad č. 24 zo dňa 21. 6. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 27. 6. 2017 | meniny má Ladislav, Ladislava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 25. čísle novín Poprad, ktoré vychádza 28. júna 2017, si môžete prečítať:

* Kde sa otvorili brány nového denného centra?

* Budú mať podnikatelia na námestí lepšie podmienky?

* O čom rokovali popradskí poslanci na júnovom zastupiteľstve?

* Koho korunoval primátor symbolickou "korunou zeme"?

* Aký autobus už jazdí po Poprade?

* Ktoré materské školy budú v lete otvorené?

* Kto vyhral tenisový challenger v Poprade? a ďalšie.

Zistite kto vyhral vstupenky na multimediálne predstavenie o svätom Jánovi Pavlovi II.! Zapojte sa aj do súťaže o vstupenky na EĽRO!

POZOR!!! Upozorňujeme našich čitateľov, že vzhľadom na štátny sviatok sv. Cyrila a Metoda 5. júla, ktorý pripadá na stredu, vyjde najbližšie číslo novín Poprad vo štvrtok 6. júla 2017!

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

„Bilinky“ oslávili štvrťstoročie

Minulý týždeň v piatok sa v priestoroch popradského mestského úradu konala slávnostná akadémia pri príležitosti osláv 25. výročia vzniku bilingválnej sekcie Gymnázia na Ul. D. Tatarku za účasti kultúrneho atašé nemeckého veľvyslanectva na Slovensku Mariana Gordzielika.
Program akadémie bol prierezom 25 rokov existencie jedinečného projektu. Škola vychovala viac ako 1400 absolventov, ktorým sa za celú dobu venovalo viac ako 160 učiteľov. „Slovensko-nemecká bilingválna sekcia pri Gymnáziu na Ul. D. Tatarku je projektom, ktorý má úspech. O tom svedčia naši absolventi, lebo oni definujú to, aká je škola úspešná. Napriek prvotným pochybnostiam sa ukázalo, že bilingválky si našli svoje miesto vo vzdelávacom systéme SR. Naše bilingválne gymnázium má dobré renomé v celej Európe. Tomuto projektu želám minimálne ďalších 25 úspešných rokov,“ uviedol riaditeľ Spojenej školy D. Tatarku Dušan Nebus. Okrem neho sa prítomným prihovoril aj kultúrny atašé nemeckého veľvyslanectva na Slovensku Marian Gordzielik, ako aj vedúci vyučovania v nemeckom jazyku na škole Bernhard Sabol-Wimmer.