Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Otvoria programy leta, sezónu a dvere otvorí aj archív

Počas nadchádzajúceho víkendu mesto Poprad otvorí v Spišskej Sobote letnú turistickú sezónu 2017 a Popradské kultúrne leto. Tomuto podujatiu už v piatok 16. júna bude predchádzať konferencia Most menom Brokoff.
V sobotu 17. júna o 11. hod. sa na námestí v Spišskej Sobote bude konať dobový jarmok Ako žili a bývali naši predkovia. Na návštevníkov čakajú predstavenia v dobových kostýmoch, folklór, razenie mincí, bábková rozprávka, domáce zvieratá, prezentácia dobových jedál, burza starožitností a ďalšie.
Zároveň bude na pracovisku Archív Poprad Štátneho archívu Prešov v sobotu 17. júna od 12. do 16. hod. Deň otvorených dverí. Pracovníčky archívu budú robiť pre návštevníkov komentované prehliadky spojené s výstavkou archívnych dokumentov zo 17. storočia, teda z obdobia, kedy žil Ján Brokoff. Podujatie sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov, ale i pri príležitosti 365. výročia narodenia tohto významného sochára, rodáka zo Spišskej Soboty.
V sobotu 17. júna o 17. hod. vystúpi Peter Nagy so skupinou Indigo. V nedeľu o 15. hod. v Kostole sv. Juraja v Spišskej Sobote zahrá Bogacz trio. Podrobnosti sú na plagáte na 12. str. Popradčania dostávajú postupne v týchto dňoch do schránok program Popradského kultúrneho leta. Pokiaľ by im chýbal, môžu sa ohlásiť na oddelení kultúry MsÚ, tel. číslo 052/7722255.