Noviny Poprad č. 24 zo dňa 21. 6. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 27. 6. 2017 | meniny má Ladislav, Ladislava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 25. čísle novín Poprad, ktoré vychádza 28. júna 2017, si môžete prečítať:

* Kde sa otvorili brány nového denného centra?

* Budú mať podnikatelia na námestí lepšie podmienky?

* O čom rokovali popradskí poslanci na júnovom zastupiteľstve?

* Koho korunoval primátor symbolickou "korunou zeme"?

* Aký autobus už jazdí po Poprade?

* Ktoré materské školy budú v lete otvorené?

* Kto vyhral tenisový challenger v Poprade? a ďalšie.

Zistite kto vyhral vstupenky na multimediálne predstavenie o svätom Jánovi Pavlovi II.! Zapojte sa aj do súťaže o vstupenky na EĽRO!

POZOR!!! Upozorňujeme našich čitateľov, že vzhľadom na štátny sviatok sv. Cyrila a Metoda 5. júla, ktorý pripadá na stredu, vyjde najbližšie číslo novín Poprad vo štvrtok 6. júla 2017!

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Otvoria programy leta, sezónu a dvere otvorí aj archív

Počas nadchádzajúceho víkendu mesto Poprad otvorí v Spišskej Sobote letnú turistickú sezónu 2017 a Popradské kultúrne leto. Tomuto podujatiu už v piatok 16. júna bude predchádzať konferencia Most menom Brokoff.
V sobotu 17. júna o 11. hod. sa na námestí v Spišskej Sobote bude konať dobový jarmok Ako žili a bývali naši predkovia. Na návštevníkov čakajú predstavenia v dobových kostýmoch, folklór, razenie mincí, bábková rozprávka, domáce zvieratá, prezentácia dobových jedál, burza starožitností a ďalšie.
Zároveň bude na pracovisku Archív Poprad Štátneho archívu Prešov v sobotu 17. júna od 12. do 16. hod. Deň otvorených dverí. Pracovníčky archívu budú robiť pre návštevníkov komentované prehliadky spojené s výstavkou archívnych dokumentov zo 17. storočia, teda z obdobia, kedy žil Ján Brokoff. Podujatie sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov, ale i pri príležitosti 365. výročia narodenia tohto významného sochára, rodáka zo Spišskej Soboty.
V sobotu 17. júna o 17. hod. vystúpi Peter Nagy so skupinou Indigo. V nedeľu o 15. hod. v Kostole sv. Juraja v Spišskej Sobote zahrá Bogacz trio. Podrobnosti sú na plagáte na 12. str. Popradčania dostávajú postupne v týchto dňoch do schránok program Popradského kultúrneho leta. Pokiaľ by im chýbal, môžu sa ohlásiť na oddelení kultúry MsÚ, tel. číslo 052/7722255.