Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• MINULÝ týždeň oznámilo vedenie HK Poprad ďalšie novinky ohľadom kádra pre nastávajúcu sezónu Tipsportligy. Do tímu prichádza fínsky obranca Joona Erving, ako aj český brankár Tomáš Vošvrda. Naopak, na hosťovanie do francúzskeho Nice klub uvoľnil útočníka Mateja Paločka.
• OD utorka súperia vo finále Školského pohára SFZ medzi najlepšími aj chlapci zo ZŠ s MŠ A. V. Scherfela vo Veľkej, ktorí zastupujú Prešovský kraj. Po zápasoch v skupinách (odohrané po uzávierke vydania novín Poprad) sa dnes, t. j. v stredu 6. júna, v NTC Poprad od rána rozhoduje o celkových víťazoch populárnej školskej súťaže.
• FUTBALISTI ŠK Zemedar Poprad - Stráže v nedeľu 3. júna v rámci 24. kola 6. OMV ligy porazili domácu rezervu Spišskej Belej 4:0 a poskočili na jedenáste miesto tabuľky. V predposlednom kole súťaže privítajú v nedeľu 10. júna o 11. hodine OFK Toporec.
• TENISOVÉ družstvá TK Vysoké Tatry, ktoré hrávajú a trénujú na mestských kurtoch mesta Poprad majú za sebou víkendovú dávku zápasov. Muži porazili Dranam Košice 4:3, dorastenky zdolali Mladosť Košice 6:1, staršie žiačky si poradili s 1. TC Humenné 5:2 a starší žiaci podľahli TA Prešov 0:7.
• V NEDEĽU 3. júna sa vo Vikartovciach konala súťaž dobrovoľných hasičských družstiev dospelých a dorastu. Spomedzi mužov do 35 rokov bol najlepší Spišský Štiavnik, u dorastencov zvíťazili Batizovce, medzi dorastenkami bolo najlepšie Spišské Bystré, rovnako ako u žien do 35 rokov. Medzi mužmi nad 35 rokov zvíťazili Batizovce.
• V SOBOTU 2. júna sa vo Vikartovciach konala súťaž 46. ročníka celoštátnej hry Plameň mladých hasičov. Víťazom územného kola sa medzi chlapcami i dievčatami podľa predpokladov stala Šuňava, ktorá bude okres Poprad reprezentovať v krajskom kole vo Svidníku 23. júna.
• V POSLEDNÝ májový víkend sa na Štrbskom Plese konali preteky 6. ročníka Rajec High Tatras Night Run. Kratšiu 5-kilometrovú trať najlepšie zvládla medzi ženami Jana Mozolaniová, medzi mužmi bol najrýchlejší Rastislav Skubeň. 10-kilometrová trať najlepšie sadla medzi ženami Timei Mihokovej z BK Poprad a medzi mužmi zvíťazil Ukrajinec Oleksandr Sitkovskij.
• KONCOM mája sa v hoteli Gerlach konal strelecký duel pod hlavičkou základných organizácií Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Poprade a Humennom. Technickým riaditeľom pretekov bol Štefan Kopčík, ktorý pre túto akciu zapožičal svoju pušku, počítač s programom a športový strelecký trenažér pre nevidiacich. Duel vyhralo družstvo z Popradu so ziskom 163 bodov, Humenné získalo 153 bodov.