Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Domáci šampionát s bronzovým leskom pre BAM Poprad

Basketbalová akadémia mládeže Poprad bola cez víkend hostiteľom záverečného turnaja final six Majstrovstiev Slovenska mladších žiačok. Popradské dievčatá v tejto kategórii bojovali o titul už po tretíkrát za sebou a ani na domácej palubovke v telocvični základnej školy na Komenského ulici sa v nabitej konkurencii nestratili.
Zverenkyne trénerky Nadeždy Harabinovej odštartovali turnaj víťazne, keď v piatok porazili súperky zo Starej Turej i Piešťan zhodne 49:41. Najnáročnejší program však mali v sobotu, keď podľahli obhajkyniam prvenstva z CBK Košice 21:52 a tímu Young Angels Košice 31:43. V posledný deň turnaja sa im do cesty postavil Slovan Bratislava a bol to súboj o konečné tretie miesto, nakoľko košické tímy boli aj v ostatných zápasoch suverénne a v nedeľu si to medzi sebou rozdali o titul. Družstvo CBK zdolalo rivala 54:29 a tešilo sa z celkového víťazstva.
Posledný úspešný krok na ceste za medailou urobili aj domáce dievčatá z BAM Poprad. Po víťazstve 50:27 zavládla vo výbornej atmosfére domáca bronzová radosť. „Každý zápas na tomto turnaji bol pre nás veľmi náročný. Možno dievčatám zväzovalo ruky aj domáce prostredie, keďže cítili akúsi zodpovednosť, že musia získať medailu. Nevedeli sa jednoducho uvoľniť a chýbala im radosť z basketbalu,“ hodnotila trénerka ml. žiačok BAM Poprad Nadežda Harabinová. „Boli to napínavé zápasy do posledných sekúnd. Keď sme nakoniec cítili, že máme medailu na dosah, tak sme boli nadšené. Košické tímy boli silnejšie, ale dali sa zvládnuť. Na budúci rok ich porazíme,“ povedala Terézia Húsková z tímu ml. žiačok BAM Poprad. „Nikdy sme sa nevzdávali a aj v sobotu proti favoritkám sme hrali do poslednej možnej sekundy. Na ihrisku sme nechali všetko a hrali sme srdcom,“ dodala jej spoluhráčka Tímea Neuvirthová. „Tento turnaj hodnotím kladne, dôležité je, že sa nikto nezranil a všetko išlo hladko. Vážim si aj to, že medzi nás v sobotu zavítal pán prezident Andrej Kiska a v šatni naše dievčatá povzbudil. Tretie miesto je krásny úspech. Musíme uznať, že košické družstvá boli lepšie,“ uzavrela prezidentka BAM Poprad Alena Kováčová.