V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Domáci šampionát s bronzovým leskom pre BAM Poprad

Basketbalová akadémia mládeže Poprad bola cez víkend hostiteľom záverečného turnaja final six Majstrovstiev Slovenska mladších žiačok. Popradské dievčatá v tejto kategórii bojovali o titul už po tretíkrát za sebou a ani na domácej palubovke v telocvični základnej školy na Komenského ulici sa v nabitej konkurencii nestratili.
Zverenkyne trénerky Nadeždy Harabinovej odštartovali turnaj víťazne, keď v piatok porazili súperky zo Starej Turej i Piešťan zhodne 49:41. Najnáročnejší program však mali v sobotu, keď podľahli obhajkyniam prvenstva z CBK Košice 21:52 a tímu Young Angels Košice 31:43. V posledný deň turnaja sa im do cesty postavil Slovan Bratislava a bol to súboj o konečné tretie miesto, nakoľko košické tímy boli aj v ostatných zápasoch suverénne a v nedeľu si to medzi sebou rozdali o titul. Družstvo CBK zdolalo rivala 54:29 a tešilo sa z celkového víťazstva.
Posledný úspešný krok na ceste za medailou urobili aj domáce dievčatá z BAM Poprad. Po víťazstve 50:27 zavládla vo výbornej atmosfére domáca bronzová radosť. „Každý zápas na tomto turnaji bol pre nás veľmi náročný. Možno dievčatám zväzovalo ruky aj domáce prostredie, keďže cítili akúsi zodpovednosť, že musia získať medailu. Nevedeli sa jednoducho uvoľniť a chýbala im radosť z basketbalu,“ hodnotila trénerka ml. žiačok BAM Poprad Nadežda Harabinová. „Boli to napínavé zápasy do posledných sekúnd. Keď sme nakoniec cítili, že máme medailu na dosah, tak sme boli nadšené. Košické tímy boli silnejšie, ale dali sa zvládnuť. Na budúci rok ich porazíme,“ povedala Terézia Húsková z tímu ml. žiačok BAM Poprad. „Nikdy sme sa nevzdávali a aj v sobotu proti favoritkám sme hrali do poslednej možnej sekundy. Na ihrisku sme nechali všetko a hrali sme srdcom,“ dodala jej spoluhráčka Tímea Neuvirthová. „Tento turnaj hodnotím kladne, dôležité je, že sa nikto nezranil a všetko išlo hladko. Vážim si aj to, že medzi nás v sobotu zavítal pán prezident Andrej Kiska a v šatni naše dievčatá povzbudil. Tretie miesto je krásny úspech. Musíme uznať, že košické družstvá boli lepšie,“ uzavrela prezidentka BAM Poprad Alena Kováčová.