Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Modelári si prídu na svoje v sobotu

V sobotu 9. júna sa v Aréne Poprad uskutoční už 9. ročník tradičnej modelárskej výstavy pod názvom Popradský modelársky deň 2018. Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Poprad a jeho organizátorom je RC model klub Poprad.
Od deviatej rána do piatej popoludní bude viac ako 150 vystavujúcich modelárov zo Slovenska, Česka a Poľska vystavovať viac ako 400 modelov. Mottom tohtoročnej výstavy je „Ukážeme vám úžasný svet modelárstva“. „Hlavnými atrakciami výstavy sú živé predvádzania unikátnych diaľkovo ovládaných (RC) modelov nákladných áut, ťahačov, stavebnej techniky, rôznych druhov áut a modelov vojenskej techniky. Modely budú predvádzané uprostred pripravených dekorácií vo forme cestnej siete pre kamióny, alebo náročného terénu pre expedičné autá. Obľúbenou atrakciou bude „nočná jazda“, kedy sa v hale zhasne osvetlenie a modelári naraz predvedú desiatky modelov s rozsvietenými svetlami a majákmi. Veľmi atraktívne bude aj predvádzanie modelov bagrov a buldozérov, ktoré budú nakladať skutočnú hlinu na nákladné autá. Nesmieme zabudnúť ani na extrémne veľké modely tankov s hmotnosťou až do 200 kg, ktoré predvedú modelári na ploche pred halou. Vo všetkých prípadoch pôjde o unikátne modely, ktoré si ich majitelia sami postavili a teda pôjde o jediné kusy na celom svete,“ uviedol organizátor PMD 2018 Jozef Anďal.
Súčasťou živých ukážok bude aj statická výstava lietadiel, lodí a modelovej železnice. Pre deti bude pripravená tvorivá dielňa a pre dospelých ukážky patinovania modelov aby mali realistický vzhľad. V rámci podujatia bude ukončená súťažná sezóna seriálov Majstrovstiev Slovenska pretekov RC modelov truckov a budú vyhlásení víťazi.