Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v stredu popoludní preverila hliadka mestskej polície oznam na Ul. Francisciho, kde sa mala na lavičke pred bytovým domom nachádzať osoba, ktorá podľa oznamovateľky pravdepodobne ušla z nemocnice. Na mieste bol zistený 58-ročný muž, ktorý podľa zistenia hliadky skutočne ušiel z nemocnice. Hliadka ho opätovne odovzdala do rúk nemocničného personálu na oddelenie JIS.
• MINULÝ týždeň vo štvrtok večer riešili mestskí policajti porušenie zákona o podmienkach držania psov medzi bytovými domami Ostrva a Morava, kde majitelia nechali troch psov voľne behať bez vôdzky, navyše v priestoroch detského ihriska. Majiteľom boli uložené blokové pokuty spoločne s poučením, že voľný pohyb psov je na danom mieste zakázaný a taktiež podľa platného VZN je zakázaný aj vstup so psom na detské ihrisko.
• MINULÝ týždeň v piatok podvečer zasahovali hliadky MsP Poprad na podnet pracovníkov MOPS na Matejovskom námestí, kde dochádzalo k narúšaniu občianskeho spolunažívania skupinkou mladistvých obyvateľov, ktorí sa slovne aj fyzicky napádali. Po príchode mestských policajtov bola situácia upokojená. Ani jeden zo zúčastnených aktérov nechcel podať písomné oznámenie. Mestskí policajti zistili aj jednu osobu, ktorá požívala alkoholické nápoje na verejnom priestranstve a tej bola uložená bloková pokuta.
• V SOBOTU 2. júna popoludní bola hliadka mestskej polície privolaná do NC OBI, kde bol pri krádeži tovaru na predajni prichytený 37-ročný muž z obce Gerlachov. Za priestupok proti majetku, ktorý svojim konaním spáchal, bola podozrivému mužovi uložená bloková pokuta.