Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Významný krok k rozvoju vysokoškolského vzdelávania

V pondelok 4. júna sa na pôde MsÚ v Poprade stretli zástupcovia mesta, gymnázia na Kukučínovej ulici, obchodnej akadémie a spoločnosti Aquapark, aby spoločne odštartovali iniciatívu s cieľom rozšíriť možnosti bakalárskeho štúdia v Poprade o odbor Ekonomika a manažment športu, ktorý by nadväzoval na jestvujúce stredoškolské štúdium v príbuzných odboroch.
Všetky zainteresované strany podpísali list adresovaný rektorovi UMB v Banskej Bystrici a naštartovali tak náročný proces akreditácie nového študijného programu. Iniciatíva vzišla z radov Gymnázia na Kukučínovej ulici v Poprade, ktoré už teraz vychováva športovcov v športových triedach a chce pre nich vytvoriť podmienky ďalšieho štúdia v domácom prostredí. „Naši absolventi študijného programu Gymnázium - šport očakávajú, že budú môcť pokračovať v športovej kariére, prípadne v oblasti manažmentu. Toto je priestor práve pre nich v rámci regiónu,“ uviedla zástupkyňa riaditeľa gymnázia Beáta Taylorová. „Každý rok vychováme približne 90 až 120 absolventov a z nich sa mnohí hlásia na vysokoškolské štúdium telovýchovného zamerania. Manažment, ktorý u nás študujú, je vhodné takto prepojiť. Je to možnosť získať späť našich študentov, aby sa uplatnili v Poprade,“ zdôraznila riaditeľka OA Iveta Račeková. „V spolupráci so športovými zväzmi sa snažíme rozvíjať olympijské športy ako futbal, hokej, plávanie, či tenis budovaním športových zázemí. Toto je dobrá iniciatíva, aby paralelne popri športoviskách vznikali aj školy, kde budú môcť nádejní športovci dosiahnuť kvalitné vzdelanie,“ povedal konateľ popradského aquaparku Richard Pichonský. „Cítime potrebu rozvíjať vysoké školstvo v našom meste. Chceme vytvoriť nový študijný program, ktorý však bude musieť prekonať rôzne legislatívne kroky,“ upozornil primátor mesta Poprad Jozef Švagerko. „Nebude to jednoduché, pretože sú nastavené pomerne prísne kritériá pre akreditáciu študijných programov. Ak sa však spoja určité inštitúcie, vznikne tlak a potreba zo strany budúcich zamestnávateľov či stredných škôl, tak sa to bude dať zvládnuť,“ vysvetľoval člen stálej pracovnej skupiny akreditačnej komisie vlády SR pre oblasť výskumu 8 - Ekonómia a manažment Ján Závadský.