Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Významný krok k rozvoju vysokoškolského vzdelávania

V pondelok 4. júna sa na pôde MsÚ v Poprade stretli zástupcovia mesta, gymnázia na Kukučínovej ulici, obchodnej akadémie a spoločnosti Aquapark, aby spoločne odštartovali iniciatívu s cieľom rozšíriť možnosti bakalárskeho štúdia v Poprade o odbor Ekonomika a manažment športu, ktorý by nadväzoval na jestvujúce stredoškolské štúdium v príbuzných odboroch.
Všetky zainteresované strany podpísali list adresovaný rektorovi UMB v Banskej Bystrici a naštartovali tak náročný proces akreditácie nového študijného programu. Iniciatíva vzišla z radov Gymnázia na Kukučínovej ulici v Poprade, ktoré už teraz vychováva športovcov v športových triedach a chce pre nich vytvoriť podmienky ďalšieho štúdia v domácom prostredí. „Naši absolventi študijného programu Gymnázium - šport očakávajú, že budú môcť pokračovať v športovej kariére, prípadne v oblasti manažmentu. Toto je priestor práve pre nich v rámci regiónu,“ uviedla zástupkyňa riaditeľa gymnázia Beáta Taylorová. „Každý rok vychováme približne 90 až 120 absolventov a z nich sa mnohí hlásia na vysokoškolské štúdium telovýchovného zamerania. Manažment, ktorý u nás študujú, je vhodné takto prepojiť. Je to možnosť získať späť našich študentov, aby sa uplatnili v Poprade,“ zdôraznila riaditeľka OA Iveta Račeková. „V spolupráci so športovými zväzmi sa snažíme rozvíjať olympijské športy ako futbal, hokej, plávanie, či tenis budovaním športových zázemí. Toto je dobrá iniciatíva, aby paralelne popri športoviskách vznikali aj školy, kde budú môcť nádejní športovci dosiahnuť kvalitné vzdelanie,“ povedal konateľ popradského aquaparku Richard Pichonský. „Cítime potrebu rozvíjať vysoké školstvo v našom meste. Chceme vytvoriť nový študijný program, ktorý však bude musieť prekonať rôzne legislatívne kroky,“ upozornil primátor mesta Poprad Jozef Švagerko. „Nebude to jednoduché, pretože sú nastavené pomerne prísne kritériá pre akreditáciu študijných programov. Ak sa však spoja určité inštitúcie, vznikne tlak a potreba zo strany budúcich zamestnávateľov či stredných škôl, tak sa to bude dať zvládnuť,“ vysvetľoval člen stálej pracovnej skupiny akreditačnej komisie vlády SR pre oblasť výskumu 8 - Ekonómia a manažment Ján Závadský.