Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• ŠPORTOVÝ deň seniorov zo všetkých denných centier mesta Poprad sa uskutoční dnes 6. júna vo viacúčelovej hale Aréna.
• OTVORENIE detského ihriska Lidl Žihadielko, ktoré bolo vybudované na Bajkalskej ulici na sídlisku Juh v Poprade, sa uskutoční v nedeľu 10. júna o 10. hod. na tomto mieste. Pripravený bude celodenný program, ktorý potrvá až do 18. hod.
• VEĽKÁ očami sochára je názov autorskej výstavy fotografií akademického sochára Imricha Svitanu. Vernisáž sa uskutoční v piatok 8. júna o 18. hod. v Galérii Scherfelov dom vo Veľkej na Scherfelovej ul.
• VČERA 5. júna slávnostne odovzdali v Nemocnici v Poprade do užívania nový CT prístroj. Slúžiť bude pacientom na oddelení diagnostickej a intervenčnej rádiológie.
• DNES 6. júna sa v Podtatranskej knižnici na sídlisku Západ v Poprade uskutoční celorepublikové podujatie s názvom Celé Slovensko číta deťom. V knižnici bude dlhoročná knihovníčka Silvia Kvardová čítať deťom ich obľúbené knihy z detstva.
• VO štvrtok 7. júna od 14. do 16. hod. bude vo vestibule Mestského úradu v Poprade opäť bezplatná mediačná poradňa. Jej účelom je poskytnúť obyvateľom mesta pomoc pri riešení rodinných, obchodných alebo pracovnoprávnych sporov a vysporiadaní vlastníckych práv.
• SENIOR PÁRTY pre zástupcov zo všetkých denných centier mesta Poprad sa uskutoční v utorok 12. júna v Zariadení pre seniorov na Komenského ul.
• MEDZINÁRODNÝ farmársky festival s názvom Farmfest sa uskutoční na námestí v Spišskej Sobote od 15. júna do 17. júna. Pre návštevníkov bude pripravený aj zaujímavý sprievodný program. Z lokálnych surovín bude variť známy kuchár Gabo Kocák. Festival bude zároveň aj otvorením letnej turistickej sezóny.
• MESTO Poprad, OZ Apolon a Univerzita Mateja Bela pripravili v spolupráci so základnými školami v našom meste a súkromnou školou Life Academy druhý ročník Detskej univerzity Poprad. Uskutoční sa počas prázdnin v júli aj v auguste. Viac informácií na www.poprad.sk.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.