Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• ŠPORTOVÝ deň seniorov zo všetkých denných centier mesta Poprad sa uskutoční dnes 6. júna vo viacúčelovej hale Aréna.
• OTVORENIE detského ihriska Lidl Žihadielko, ktoré bolo vybudované na Bajkalskej ulici na sídlisku Juh v Poprade, sa uskutoční v nedeľu 10. júna o 10. hod. na tomto mieste. Pripravený bude celodenný program, ktorý potrvá až do 18. hod.
• VEĽKÁ očami sochára je názov autorskej výstavy fotografií akademického sochára Imricha Svitanu. Vernisáž sa uskutoční v piatok 8. júna o 18. hod. v Galérii Scherfelov dom vo Veľkej na Scherfelovej ul.
• VČERA 5. júna slávnostne odovzdali v Nemocnici v Poprade do užívania nový CT prístroj. Slúžiť bude pacientom na oddelení diagnostickej a intervenčnej rádiológie.
• DNES 6. júna sa v Podtatranskej knižnici na sídlisku Západ v Poprade uskutoční celorepublikové podujatie s názvom Celé Slovensko číta deťom. V knižnici bude dlhoročná knihovníčka Silvia Kvardová čítať deťom ich obľúbené knihy z detstva.
• VO štvrtok 7. júna od 14. do 16. hod. bude vo vestibule Mestského úradu v Poprade opäť bezplatná mediačná poradňa. Jej účelom je poskytnúť obyvateľom mesta pomoc pri riešení rodinných, obchodných alebo pracovnoprávnych sporov a vysporiadaní vlastníckych práv.
• SENIOR PÁRTY pre zástupcov zo všetkých denných centier mesta Poprad sa uskutoční v utorok 12. júna v Zariadení pre seniorov na Komenského ul.
• MEDZINÁRODNÝ farmársky festival s názvom Farmfest sa uskutoční na námestí v Spišskej Sobote od 15. júna do 17. júna. Pre návštevníkov bude pripravený aj zaujímavý sprievodný program. Z lokálnych surovín bude variť známy kuchár Gabo Kocák. Festival bude zároveň aj otvorením letnej turistickej sezóny.
• MESTO Poprad, OZ Apolon a Univerzita Mateja Bela pripravili v spolupráci so základnými školami v našom meste a súkromnou školou Life Academy druhý ročník Detskej univerzity Poprad. Uskutoční sa počas prázdnin v júli aj v auguste. Viac informácií na www.poprad.sk.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.