Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• ŠPORTOVÝ deň seniorov zo všetkých denných centier mesta Poprad sa uskutoční dnes 6. júna vo viacúčelovej hale Aréna.
• OTVORENIE detského ihriska Lidl Žihadielko, ktoré bolo vybudované na Bajkalskej ulici na sídlisku Juh v Poprade, sa uskutoční v nedeľu 10. júna o 10. hod. na tomto mieste. Pripravený bude celodenný program, ktorý potrvá až do 18. hod.
• VEĽKÁ očami sochára je názov autorskej výstavy fotografií akademického sochára Imricha Svitanu. Vernisáž sa uskutoční v piatok 8. júna o 18. hod. v Galérii Scherfelov dom vo Veľkej na Scherfelovej ul.
• VČERA 5. júna slávnostne odovzdali v Nemocnici v Poprade do užívania nový CT prístroj. Slúžiť bude pacientom na oddelení diagnostickej a intervenčnej rádiológie.
• DNES 6. júna sa v Podtatranskej knižnici na sídlisku Západ v Poprade uskutoční celorepublikové podujatie s názvom Celé Slovensko číta deťom. V knižnici bude dlhoročná knihovníčka Silvia Kvardová čítať deťom ich obľúbené knihy z detstva.
• VO štvrtok 7. júna od 14. do 16. hod. bude vo vestibule Mestského úradu v Poprade opäť bezplatná mediačná poradňa. Jej účelom je poskytnúť obyvateľom mesta pomoc pri riešení rodinných, obchodných alebo pracovnoprávnych sporov a vysporiadaní vlastníckych práv.
• SENIOR PÁRTY pre zástupcov zo všetkých denných centier mesta Poprad sa uskutoční v utorok 12. júna v Zariadení pre seniorov na Komenského ul.
• MEDZINÁRODNÝ farmársky festival s názvom Farmfest sa uskutoční na námestí v Spišskej Sobote od 15. júna do 17. júna. Pre návštevníkov bude pripravený aj zaujímavý sprievodný program. Z lokálnych surovín bude variť známy kuchár Gabo Kocák. Festival bude zároveň aj otvorením letnej turistickej sezóny.
• MESTO Poprad, OZ Apolon a Univerzita Mateja Bela pripravili v spolupráci so základnými školami v našom meste a súkromnou školou Life Academy druhý ročník Detskej univerzity Poprad. Uskutoční sa počas prázdnin v júli aj v auguste. Viac informácií na www.poprad.sk.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.