Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je piatok, 16. 11. 2018 | meniny má Agnesa

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Slniečkom osláv Dňa detí boli usmiate tváre najmenších

Vrcholom štvordňových osláv Dňa detí v Poprade bol nedeľňajší celodenný program plný divadiel, hudby, tanca, hier a zábavy nielen pre najmenších Popradčanov.
Námestie však ostalo prázdne, nakoľko organizátorov vyhnal vytrvalý dážď do priestorov Domu kultúry.
Zaujímavý kultúrny program bol popretkávaný vystúpeniami popradských tanečných skupín. Nechýbali osvedčené detské divadelné predstavenia a kúzelnícka šou Sranda Banda v podaní kúzelníka Wolfa. Pre deti premával aj turistický vláčik.
Zlatým klincom tohto maratónu bol koncert speváčky Veroniky Rabada a jej kapely. „Stiesnenejšie podmienky Domu kultúry na dobrej nálade a atmosfére neubrali. Štvordňový maratón podujatí v rámci Dňa detí sa podaril aj vďaka spolupráci s Centrom voľného času, ZUŠ na Štefánikovej ulici a MK agility Tatry. Deti mali k dispozícii zdarma balóniky, rôzne sladkosti a atrakcie v okolí Domu kultúry a v priestoroch ZUŠ sa mohli vyšantiť pri netradičných súťažiach,“ zhrnula vedúca oddelenia kultúry MsÚ v Poprade Dana Liptáková.
Zaujímavou novinkou bola v tomto roku ukážka skutočného metlobalu, ktorý mnohí poznajú z príbehu o Harry Potterovi, v podaní bratislavského metlobalového tímu Pressburg Phantoms. „Je to hra s metlami, hoci len v podobe plastových tyčí. Súčasťou sú aj obruče známe z filmu. Máme tiež dorážačky a prehadzovačky, ale sú to volejbalové lopty a lopty určené na vybíjanú. Nestranný hráč odetý do odevu žltej farby je nosičom zlatej strely v podobe tenisovej loptičky, ktorú ma upevnenú za chrbtom,“ opísal ozajstný metlobal Miroslav Sova z tímu Pressburg Phantoms a dodal: „Momentálne sme jediným metlobalovým tímom na Slovensku i keď jeden existoval aj v Košiciach, no rozpadol sa. Viacero tímov je v okolitých krajinách a medzi sebou hrávame. Chodievame na rôzne turnaje a o mesiac sa zúčastníme majstrovstiev sveta.“