Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

HOKEJOVÝ klub Poprad ohlásil v pondelok ďalšiu výraznú posilu do útoku. Pod Tatry prichádza francúzsky reprezentant a v minulej sezóne najproduktívnejší hráč francúzskej ligy Guillaume Leclerc. Stále iba 23-ročný útočník pomohol vybojovať Grenoblu titul vo svojej krajine a zúčastnil sa aj ostatných majstrovstiev sveta na Slovensku.
STARŠIE mini žiačky BAM Poprad sa cez víkend zúčastnili finálového turnaja Majstrovstiev Slovenska v Šamoríne. V piatich zápasoch zaznamenali jedno víťazstvo a štyri prehry a skončili na konečnom piatom mieste. Z titulu sa tešia Košice.
FUTBALISTI ŠK Zemedar Poprad – Stráže v nedeľu 2. júna prehrali v Toporci 0:3 v rámci 24. kola 6. OMV ligy a v tabuľke sú stále štvrtí. V nedeľu 9. júna privítajú v predposlednom kole súťaže o 17. hodine druhý tím tabuľky zo Spišského Štvrtka.
V NEDEĽU 2. júna sa v Šuňave konalo 3. kolo Podtatranskej hasičskej ligy. Medzi mužmi i ženami boli najlepší domáci hasiči. Víťazné družstvá budú reprezentovať okres Poprad v krajskej súťaži dobrovoľných hasičov v sobotu 22. júna v Drienove.