Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Fankluby sa stretnú opäť v Poprade

Po dvoch rokoch bude Fanklub HK Poprad opäť organizátorom hokejbalového turnaja fanklubov a jeho 14. ročníka na počesť zakladateľa tohto podujatia Ľuboša Gregora. Turnaj sa uskutoční od 5. do 7. júla na zimnom štadióne v Poprade a prihlásilo sa doň desať tímov.
Minulý týždeň vo štvrtok sa na pôde HK Poprad uskutočnilo vyžrebovanie skupín. Zúčastnili sa ho okrem organizátorov aj dvaja hráči HK Poprad – Štefan Fabian a Tomáš Vošvrda. Tí rozhodli o tom, že skupinu A bude okrem nasadených Nitry a Martina tvoriť aj Bardejov, Piešťany a Skalica. Do skupiny B žreb k nasadeným Košiciam a Popradu prisúdil Spišskú Novú Ves, Žilinu a Liptovský Mikuláš. „Bude to veľmi ťažká skupina, ale na takomto turnaji si nevyberiete. Ak chceme zvíťaziť, musíme poraziť každého. Pred dvoma rokmi sme na domácom turnaji suverénne vyhrali skupinu, jednoznačné to bolo aj vo štvrťfinále, ale v semifinále sme dostali gól na 1:1 devätnásť sekúnd pred koncom a prehrali sme na nájazdy. Skončili sme vtedy štvrtí, lebo sme prehrali aj posledný zápas s Martinom. Turnaj je nevyspytateľný a prehrať, či vyhrať sa dá s každým. Určite sa máme na čo tešiť,“ povedal člen organizačného tímu turnaja Marek Remža.