Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Bodka za akademickým rokom U TV v Poprade

Napísali ste nám

Už tradične končia študenti Univerzity tretieho veku v Poprade svoj akademický rok exkurziou. V posledných májových dňoch ich cesty za poznaním zaviedli do maďarského mesta Sárospatak, kde si pripomenuli učiteľa národov - Jana Amosa Komenského. Ten pôsobil v meste na pozvanie Juraja II. Rákociho a napísal tu pedagogické diela Orbis pictus a Schola ludus. So záujmom si prezreli aj majstrovské dielo renesančnej architektúry Rákocziho hrad s pozoruhodnými expozíciami – život šľachty v 16. a 17. storočí, zbierka zbraní, exponáty z protihabsburských povstaní. Osobitná časť múzea je venovaná rodu Rákociovcov. V hradnej časti návštevníkov zaujali stredoveké skladovacie priestory, rytierska sála a z vyhliadkovej terasy v najvyššej časti hradu sa im otvoril nádherný výhľad na rieku Bodrok a na vinársku oblasť Tokaj. A práve tam smerovali ďalšie kroky študentov UTV – do obce Viničky. V obci si záujemcovia o eurovoľby odvolili a v stredovekých pivniciach vytesaných do sopečných, tzv. tufových, hornín nasledovala degustácia známeho troj- až šesťputňopvého Tokajského výberu. Tento zlatý mok, „víno kráľov – kráľ vín“, bol obľúbeným nápojom ruského cára Petra Veľkého či francúzskeho kráľa Ľudovíta XVI.