Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

MINULÝ týždeň v pondelok dopoludnia zasahovala hliadka MsP v prevádzke OBI, kde došlo ku krádeži tovaru v hodnote 34 eur. Mestskí policajti zistili, že podozrivý muž bol už za obdobný skutok v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutý, čím naplnil znaky trestného činu. Bol preto zadržaný a odovzdaný štátnej polícii.
TAKISTO v pondelok večer riešili mestskí policajti podozrenie z priestupku proti majetku v prevádzke nákupného centra na Moyzesovej ulici, kde došlo k poškodeniu tovaru maloletými osobami z obcí Arnutovce a Behárovce. Ich zákonní zástupcovia spôsobenú škodu uhradili.
VO štvrtok 30. mája večer vyrazila mestská polícia k mužovi ležiacom bez pohnutia na lavičke v pešej zóne na popradskom námestí. Mestskí policajti mu poskytli predlekársku pomoc a následne bol prevezený do nemocnice.
V TEN istý večer požiadala mestských policajtov o pomoc vodička, ktorá oznámila, že na ceste z Matejoviec do Popradu dostala defekt a sama nebola schopná vymeniť koleso. Mestskí policajti jej pomohli a vodička pokračovala v jazde.
V SOBOTU 1. júna podvečer bola hliadka MsP vyslaná na Sobotské námestie, kde mal neznámy muž sexuálne obťažovať maloleté dievčatá. Podozrivá osoba bola odovzdaná policajnému zboru pre podozrenie zo spáchania trestného činu.
V NEDEĽU 2. júna napoludnie preverili mestskí policajti oznam ohľadom Ukrajinca pod vplyvom alkoholu, ktorý mal v jednej z prevádzok na Levočskej ulici obťažovať pracovníčku obsluhy, aj ostatných zákazníkov. Podozrivý bol riešený v zmysle zákona a následne prevádzku opustil.