Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Dodržujú zámer, ktorý si dali v začiatkoch festivalu

Súčasťou programu Mesto Poprad deťom bol minulú sobotu otvárací program XXIII. ročníka medzinárodného festivalu Krojované bábiky (MFKB)na Námestí sv. Egídia. Podujatie sa začalo už minulý piatok a pokračovalo v nedeľu v Kežmarku, v pondelok vo Svite a v utorok v Stropkove.
Zástupcov domácich a zahraničných folklórnych súborov privítal v Poprade viceprimátor Štefan Pčola (na foto vpravo, do Pamätnej knihy mesta sa podpisujú zástupcovia DFS Podtatranček z Veľkej Lomnice, vľavo kamaráti z DFS s bábikami – symbolom MFKB, hore vpredu DFS Krosniata Kartúzy z Poľska). Povedal: „Medzinárodný festival krojovaných bábik sa stal už tradičným podujatím na území nášho mesta. Mesto je hrdé na to, koľko našich súborov prezentuje tunajšie folklórne zvyklosti, a pretože prichádzajú detské folklórne súbory aj zo zahraničia, ide zároveň o vynikajúcu prezentáciu nášho mesta.“ Poďakoval všetkým účastníkom, že svojím nadšením pre folklór približujú ostatným ľuďom pestrosť ľudových obyčajov v rôznych krajinách. Popradskú samosprávu zvlášť teší, že MFKB pomáha zachovávať tradície našich predkov u najmladšej generácie.
Organizáciu podujatia zabezpečovalo Podtatranské osvetové stredisko s ďalšími partnermi. Juraj Švedlár z POS bol spokojný, navyše vyšlo aj skvelé počasie: „Už na začiatku sme si vzali za cieľ, aby sa deti stretávali, nadviazali nové priateľstvá, aby sa učili a spoznávali tradície iných národov z celej Európy, ba sveta. A v tejto našej snahe pokračujeme. Tohto roku sa na MFKB zúčastnilo 8 domácich súborov, prišli hostia z Poľska, Bulharska (foto na 1. str.), z Maďarska, Lotyšska a z Bratislavy DFS Grbarčieta, ktorý zastupuje folklór chorvátskej menšiny na Slovensku.“