Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 31. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Odvez sa a vráť je mottom bikesharingu, ktorý sa začal v Poprade!

* Koľko kvetináčov chýba z kvetinovej výzdoby nových lávok v našom meste?

* Ako sa popradské školy pripravujú na nával stravníkov od nového školského roka?

* Aký nový dopravný prostriedok dostanú popradskí mestskí policajti?

* Bude rekonštrukcia mosta na Alžbetinej ulici hotová skôr?

* Aké opatrenia treba dodržiavať v čase zvýšeného nebezpečenstva požiaru?

* Aké rozmanité súbory a kapely vystúpili v minulých dňoch počas PKL?

* Ktoré miesto bolo najnavštevovanejším vo Vysokých Tatrách?

* Aká slávna herecká dvojica navštívila náš región?

* Do života uviedli knihu Do neba ma nevezmú

* Kde je v Poprade Centrum kreatívnej recyklácie a čím sa zaoberá?

* Víťazné ťaženie "Orlov" zastavila Skalica

* Sobotskí hasiči oslavujú súťažami

* Vo voltíži si juniori spod Tatier počínali úspešne a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Cyklisti si už môžu naplno užívať novú cyklotrasu

Novú cyklotrasu vedúcu od mestského úradu až po most k Aquacity na Športovej ulici v Poprade v pondelok slávnostne otvorili prestrihnutím pásky primátor Popradu Anton Danko, viceprimátori Ondrej Kavka a Štefan Pčola a zástupcovia zhotoviteľa - spoločnosti Strabag.
Nový cyklochodník s dĺžkou 1 342 metrov a šírkou 3 metre obsahuje 3 lávky v rôznych dĺžkach, dve odpočívadlá, jedno z nich aj s prístreškom so sedením, ďalej stoly, stoličky, koše a samozrejme stojany na bicykle. Vedúca odboru výstavby MsÚ Kristína Horáková uviedla: „Celková výška investícií bola viac ako 928 tisíc eur, čo sa týka stavebných nákladov. K tomu je potrebné pripočítať i náklady na projektovú dokumentáciu 13 800 eur. Na tento projekt bola už v minulom roku podaná žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z eurofondov a štátneho rozpočtu, v súčasnej dobe prebieha posudzovanie verejného obstarávania na výber zhotoviteľa na túto stavbu, zmluva o poskytnutí tohto príspevku je podpísaná, čakáme len na ďalší postup.“ Nová trasa cyklo chodníka tvorí úsek „B“ plánovanej cyklotrasy prepájajúcej mesto za západu na východ. Prepája sa s jestvujúcim cyklochodníkom začínajúcim na Brežnom riadku pri záhradkách.
V smere na východ pokračuje na most na Športovej ulici, odkiaľ pokračuje úsek „C“ a „D“ - štátna cesta I/66 – most D1 Matejovce.
Vedúci prevádzkovej jednotky Poprad spoločnosti Strabag Viktor Kanda zhrnul, že výstavba novej odovzdanej cyklotrasy prebiehala hladko: „Začali sme v auguste minulého roku, hrubé ukončenie bolo začiatkom decembra, finálne terénne úpravy a vodorovné dopravné značenie bolo hotové v priebehu apríla tohto roku. Realizácia šla rýchlo vďaka dobrej spolupráci s mestom.“
Nová cyklotrasa bola skolaudovaná na začiatku mája, ale klimatické podmienky v uplynulých týždňoch, kedy intenzívne pršalo, trochu oddialili oficiálne otvorenie. Viceprimátor O. Kavka podotkol: „Idea vzniku tohto cyklistického prepojenia od sídliska Západ až po koniec Matejoviec pri čističke odpadových vôd, vzišla už pred štyrmi rokmi aj z nášho občianskeho združenia Pre mesto. Hlavnou myšlienkou bolo, aby sme spojili centrum mesta s Aquacity a Spišskou Sobotou a sme radi, že sa to podarilo. Prvá etapa sa skončila a verím, že do budúcna budeme pokračovať vo výstavbe ďalšej časti cyklochodníka až do Veľkej Lomnice, ktorá má byť súčasťou veľkej cyklotrasy Okolo Tatier.“