Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• HOKEJISTI HK Poprad už zbroja na novú tipsportligovú sezónu. V priebehu minulého týždňa začal klub postupne zverejňovať prvé posily. Dres s kamzíkom na hrudi si opäť oblečú obranca Ján Ťavoda a útočníci Lukáš Paukovček, či Radoslav Macík. Vedenie HK Poprad avizuje, že v kádri si chce ponechať približne 12 hráčov minulosezónnej zostavy, ale rokovania stále prebiehajú.
• KONCOM apríla sa v Ružomberku konali Školské majstrovstvá Slovenska v basketbale žiačok stredných škôl. Dievčatá zo SŠ D. Tatarku Poprad v skupine zdolali Trnavu i Bratislavu a prehrali s Ružomberkom. V semifinále nestačili na Banskú Bystricu. V zápase o bronz prehrali po druhýkrát s domácim tímom 38:41 a obsadili štvrtú priečku. Direktoriát turnaja menoval do All Stars tímu Popradčanku Dominiku Drobnú, ktorá sa stala najlepšou strelkyňou MSR.
• KONCOM apríla sa v Levoči konalo krajské kolo v hádzanej chlapcov ZŠ. Okres Poprad reprezentovala ZŠ A. V. Scherfela vo Veľkej a obsadila pekné tretie miesto. Víťazom sa stalo podľa očakávania družstvo z Prešova.
• TALENTOVANÝ futbalista FK Poprad Filip Novák sa koncom apríla zúčastnil turnaja regionálnych výberov U14, ktorého cieľom je výber pre budúcu reprezentáciu Slovenska U15. Filip Novák patril v Ivanke pri Dunaji k najvyťaženejším hráčom výberu VsFZ, ktorý skončil na druhom mieste.
• FUTBALISTI ŠK Zemedar Poprad - Stráže v nedeľu 6. mája prehrali v Hôrke v rámci 20. kola 6. OMV ligy 3:1. V nedeľu 13. mája privítajú o 17. hodine Batizovce.
• V SPIŠSKEJ Teplici sa v sobotu 5. mája konal 7. ročník súťaže mladých hasičov o poháre miestneho DHZ. Medzi chlapcami zvíťazil prvý domáci tím, medzi dievčatami triumfovala Šuňava II. V požiarnom útoku s vodou sa najviac darilo chlapcom z Hranovnice a dievčatám zo Sp. Štiavnika.
• PODTATRANSKÁ hasičská liga pokračovala v nedeľu 6. mája v Sp. Teplici. Medzi mužmi do 35 rokov zvíťazila Šuňava, u žien bola najlepšia domáca zostava, medzi dorastencami boli prvé Gánovce a medzi dorastenkami Sp. Sobota. Medzi mužmi i ženami nad 35 rokov zvíťazili Batizovce.