Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

MHD počas VSE City Run

Už vo štvrtok 10. mája sa v Poprade uskutoční 11. ročník charitatívneho behu VSE City Run, ktorého úlohou je aktivizovať deti, školy, športové kluby, profesionálnych športovcov, významné osobnosti spoločenského života i celú širokú športujúcu verejnosť, aby tak spoločne pomohli získať potrebné finančné prostriedky pre deti i dospelých s rôznym zdravotnými hendikepom.
Podujatie VSE City Run je masovou akciou, ktorá odštartuje o 16.30 hod. symbolickou prechádzkou pre tých, ktorí chcú pomôcť, ale z rôznych dôvodov bežať nemôžu. Hlavný beh je na programe od 17. hodiny.
Mesto Poprad upozorňuje občanov, že z dôvodu konania charitatívneho podujatia bude v tento deň obmedzená MHD. V čase od 16. do 18. hodiny bude úplná uzávierka úsekov miestnych komunikácií Ul. Vajanského, Murgašova, 1. mája, Joliota Curie, Francisciho, Okružná, Popradskej brigády a Levočská. Spoje na linkách MHD budú premávať v tento deň takto: Na linke č.1 spoj 37 s odchodom z AS Poprad 16.30 hod. bude vylúčená zastávka Dom kultúry, Slov. sporiteľňa, Levočská ul. a nemocnica. Na linke č.4 spoj 35 s odchodom 17.15 hod. z Nového mesta, JUH III bude vylúčená zastávka nemocnica, nákupné centrum Forum. Na linke č.4 spoj 34 s odchodom 17.05 hod. z Matejoviec, Lidická bude vylúčená zastávka nák. centrum Forum a nemocnica. Na linke č.6 spoj 29 s odchod 17. hod. z AS Poprad bude vylúčená zastávka Nové mesto Váh, nemocnica, Levočská ul., Slov. sporiteľňa. Na linke č.7 spoj 19 s odchodom 16.45 hod. z Nového mesta, JUH III a spoj 22 s odchodom 16.50 hod. z AS Poprad bude vylúčená zastávka nemocnica a nákup. centrum FORUM.