Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 41. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ktoré výnimočné osobnosti boli ocenené Cenou mesta a Cenou primátora mesta Poprad?

* Ako sa môžu občania Popradu vyjadriť k službám mestskej hromadnej dopravy?

* O čom rokovali poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Ako sa umiestnilo mesto Poprad v rebríčku transparentnosti miest?

* Aké výročie a s kým oslavovalo Gymnázium na Kukučínovej ulici?

* Ako sa pripravuje popradské pohrebiská na nápor návštevníkov?

* O čom je kniha Aká si prekrásna... autorov Michala Liptáka a Jána Mateja?

* Čo oslavovali hokejové legendy v Poprade?

* Ako hrali futbalisti, hokejisti, basketbalistky, volejbalisti a v ďalších športoch?

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Pobavili sa detskí i dospelí diváci

Divadelný súbor Šťastlivec pri ZUŠ na Štefánikovej Ulici v Poprade, ktorý vedú Dušan Kubaň a Michal Novák, získal na Divadelnej Šuňave s krátkou inscenáciou „Screensaver“ 1. miesto za okres Poprad v kategórii Divadlo mladých a 2. miesto obsadil s hrou „Zničili ste mi život“. So „Screensaver“ postúpil na Krajskú scénickú žatvu, ktorá sa uskutočnila koncom apríla v Poprade.
Pohybové predstavenie Screensaver si vymysleli samotné deti. Je to jednoduchý príbeh chlapca sediaceho za počítačom, znudeného bežným dňom. Po krátkej „neaktivite“ počítača sa spustí šetrič obrazovky - screensaver, ktorý sa mu zdá oveľa zaujímavejší. Šetrič obrazovky môže byť pútavejší, pretože sediaci pri PC sa vo svojom živote nudí, alebo je zahltený podnetmi zo svojho života a pod. Pretlak zážitkov na deti v súčasnej dobe je veľmi silný a oni hľadajú podnety, keď trochu ironickým príkladom môže byť šetrič obrazovky pútavým strávením času.
Dušan Kubaň jeden z vedúcich súboru Šťastlivec povedal: „Deti, ktoré odovzdávajú toto posolstvo športujú, spievajú, hrajú divadlo a chcú svojim rovesníkom ukázať, že žiť sa dá v prítomnosti a zmysluplne a inak ako s ohnutým chrbtom a pohľadom večne upretým na akúkoľvek obrazovku. Mladí herci sa vyjadrili k tomu, čo vidia okolo seba a urobili si z toho milým spôsobom „srandu“.“
Na Krajskej scénickej žatve v Poprade súťažilo 9 najlepších amatérskych DS z PSK vrátane DS Šťastlivec. V kategórii Divadla dospelých hrajúcich pre deti súťažil iba jeden súbor. Prvé miesto nebolo udelené, 2. získal súbor RAMAGU zo Spišskej Starej Vsi s postupom na celoštátnu súťaž do Rimavskej Soboty. V kategórii Divadla dospelých v zlatom pásme, podkategórii A - súčasné prúdy európskeho a svetového divadla obsadil 1. miesto DS Commedia z Popradu, v B - tradičný prúd divadla DS KĽUD z Kladzian. Do strieborného pásma bolo zaradené Divadlo Ramagu a do bronzového DOS Paľa Bielika z Tatranskej Lomnice. V kategórii mladých v zlatom pásme získala 1. miesto s postupom na celoštátnu prehliadku spoločná inscenácia súborov Trma vrma z Popradu a Tote tam z Kežmarku, 2. miesto DS „L“ z Levoče a v striebornom pásme sa ocitol DS Šťastlivec z Popradu.