Noviny Poprad č. 18 zo dňa 16. 5. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 28. 5. 2018 | meniny má Viliam

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. mája 2018, si môžete prečítať:

* Dostanú Popradčania preplatky za teplo?

* Aká investícia príde na rad po rekonštrukcii mosta?

* Aké nové logo má Podtatranské múzeum v Poprade?

* Prečo rybári vypustili vodnú nádrž Veľký Grébpark?

* Ako fotografie zhromažďuje Popradčan Rasťo Ovšonka?

* Najstaršia kamionistka pochádza z Popradu

* Had ohrozoval školkarov

* Aká bola Noc literatúry v Poprade?

* Aký je program Rallye Tatry?

* Ako odštartovali letnú prípravu kamzíci? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Náš farebný svet

V priestoroch Podtatranskej knižnice na sídlisku Západ v Poprade je od minulého štvrtka otvorená výstava Klubu amatérskych výtvarníkov. Vznikol len v januári tohto roku a stretáva sa v priestoroch knižnice v Sp. Sobote.
Členovia však nie sú nováčikovia. Ako na vernisáži uviedla Monika Naštická, všetkých šesť vystavujúcich patrilo do konca minulého roka do Klubu popradských výtvarníkov, kde pod vedením Františka Žoldáka tvorili od 5 do 10 rokov. Povedala: „Na výstave Náš farebný svet sa predstavujú svojou tvorbou v rozmedzí posledných 3-4 rokov. Obrazy sú maľované rôznymi technikami – akrylom, olejom, akvarelom atď.“ Helena Smolková z KAV poďakovala knižnici za spoluprácu a ústretovosť, ako aj možnosť maľovať a vystavovať v jej priestoroch. Návštevníci si môžu výstavu pozrieť do 1. júna. Obrázky dýchajú farebnosťou, či už zátišia, krajinky a kvety Juraja Ujházyho, abstraktné maľby Bájny kôň, Kľukaté cesty života a ďalšie Anny Krajčinovskej, Katedrály 1 a 2 a iné od Róberta Pavlíka, alebo motívy kvetín i portrét od Jolany Kunneovej, moderné maľby od Eleonóry Hablákovej a krajinky, kytice, príroda tentoraz najmä z Pienin od Heleny Smolkovej.