Noviny Poprad č. 29 zo dňa 1. 8. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 14. 8. 2018 | meniny má Mojmír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 31. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 15. augusta 2018, si môžete prečítať:

* Príbeh autentických fotografií z Augusta 1968 v Poprade

* Aká je starostlivosť o zeleň v meste v horúčavách?

* Aké kamene pribudli na chodníku v Parku hrdinov pri železničnej stanici v Poprade?

* Koľkým pacientom a s akými problémami museli pomáhať na Centrálnom príjme popradskej nemocnice?

* Ako vyčíňala búrka v Poprade?

* Aké bolo podujatie Poprad tancuje s nepočujúcimi?

* Predstavil sa ďalší kandidát na post primátora mesta Poprad

* Koľko turistov napočítali vo Vysokých Tatrách?

* Tréningový azyl sa pre kamzíkov skončil

* Kto ovládol futbalový festival v Poprade? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Zimná sezóna vo Vysokých Tatrách bola úspešná

Vysoké Tatry sa aj v zimnej sezóne 2017 - 2018 stali cieľovou destináciou pre tisícky dovolenkárov, ktorí svojím pobytom v našich veľhorách prispeli k úspešnej sezóne.
Predbežné čísla za zimné mesiace potvrdzujú trend rastu návštevnosti tak ubytovaných hostí, ako aj jednodňových návštevníkov v regióne Vysokých Tatier, kde sa celkový nárast návštevnosti počas zimnej sezóny odhaduje na 5 perc. Presné údaje však potvrdí po spracovaní dát až Štatistický úrad.
Práve dobré lyžiarske podmienky mali vplyv na nárast návštevnosti. Lyžiarska sezóna sa vo Vysokých Tatrách začala už 1. decembra 2017, dokonca sa spustila prevádzka v Lomnickom Sedle ešte pred Vianocami.
„Nárast návštevníkov zaznamenali aj Tatranské informačné kancelárie, ktoré počas mesiacov november - marec navštívilo celkovo viac ako 10 tis. ľudí, čo je o 26 perc. viac ako v rovnakom období minulého roka. Čo sa týka štruktúry návštevníkov z hľadiska národností, tak predbežne až okolo 60 perc. bolo slovenských turistov. Zo zahraničných turistov najpočetnejšiu skupinu tvorili Česi a za nimi Poliaci, okrem toho tu boli turisti z Nemecka, Maďarska, Izraela, Veľkej Británie, ale napríklad aj z Japonska, Austrálie, Kórei či Kanady“ zhodnotila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu, Veronika Littvová. Dodala: „Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry pripravila počas celej zimnej sezóny v spolupráci s partnermi množstvo športových aj kultúrnych podujatí, ktoré ocenili domáci i zahraniční návštevníci. Všetky podujatia sa tešili vysokému záujmu a sme radi, že plynule doplnili športové aktivity dovolenkárov.“ Spomenula Tatranské Vianoce, Príchod Mikuláša v Poprade, Silvestrovskú párty v špeciálne upravených bazénoch a silvestrovské kúpanie vo všetkých bazénoch popradského aquaparku, Silvestrovský krst snehovej vločky na Štrbskom Plese.
Túto zimu išli Tatry adrenalínovo a naplno. Uskutočnil sa 7. ročník pretekov Vertical Grand Tour, 5.ročník zimnej bežeckej série 2017 - 2018 pozostávajúci zo 4 samostatných pretekov v rôznych lokalitách regiónu Vysokých Tatier, 5. ročník verejných pretekov Štrbské bežky, eskimácky víkend Snežné psy, druhá časť Majstrovstiev Slovenskej republiky v behu na lyžiach, Memoriál Vlada Tatarku a Jozefa Psotku. V poslednú marcovú sobotu sa konalo v Novom Smokovci tradičné Veľkonočné mestečko, kedy sa podarilo prekonať rekord v počte prinesených kraslíc. Veľkonočný tatranský strom mal na svojich konároch zavesených cez 980 kraslíc, ktoré si návštevníci priniesli z domu alebo vyrobili a dostali priamo na mieste. Bláznivý karneval priamo na lyžiarskom svahu zažilo Štrbské Pleso počas Veselej veľkej noci. Tatranci sa lúčili s úspešnou zimnou sezónou 2017 - 2018 cez víkend 14.- 15. apríla 2018 na Štrbskom Plese sa symbolickým pochovaním Lyže soliskovej. Mrazivo krásne dvere Tatranského ľadového dómu vytvoreného v štýle Sagrada Familia zo 190 ton ľadu sa na Hrebienku v apríli zatvorili. Dóm prispel k 7,5 perc. nárastu návštevníkov oproti minulému roku. Štyridsať nádherných sôch ožilo pod rukami umelcov z 10 krajín sveta. Sochy umiestnené v klimatizovanej malej kupole mohli návštevníci obdivovať až 81 dní. Tatranci hodnotia z hľadiska návštevnosti uplynulú sezónu ako vydarenú, svorne však všetci dúfajú, že naše veľhory pritiahnu návštevníkov aj počas jarných a neskôr letných mesiacov.